Birçok ülkeden arama kurtarma ekipleri gelmeye devam ediyor

RUSYA ARAMA KURTARMA EKİPLERİNİN SAYISINI ARTIRDI

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Türkiye’de meydana gelen depremin ardından arama kurtarma çalışmalarında görev yapan Rus ekiplerinin sayısını artırmak istediği bildirildi.

Rusya Acil Durumlar Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, bugün Rusya’dan Türkiye’ye 50 kişilik bir ekip ve 11 doktordan oluşan bir ekip gönderildiği ve bu nedenle gönderilen Rus uzman sayısının 150’yi geçtiği hatırlatıldı.

ÇİN ARAMA KURTARMA EKİBİ TÜRKİYE’YE DE ULAŞTI

Çin Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Mao Ning, Pekin’de düzenlediği olağan basın toplantısında, depremlerin ardından afet yardım çalışmalarına destek amacıyla oluşturulan 82 kişilik bir ekibin sabah saatlerinde Adana’ya ulaştığını söyledi.

İSRAİL 230 KİŞİYİ TÜRKİYE’YE GÖNDERDİ

7 Şubat’ta İsrail, afet sonrası müdahale konusunda deneyimli 167 kişilik bir birincil ekip, arama kurtarma köpekleri ve ilk etapta ihtiyaç duyulan 16 ton acil durum malzemesini göndermişti.

İsrail, deprem bölgesinde bir sahra hastanesi kurmak için arama kurtarma uzmanları, doktorlar, sağlık görevlileri, hemşireler ve sağlık görevlilerinin de aralarında bulunduğu 230 kişilik İsrail Savunma Kuvvetleri’ne (IDF) acil yardım ekibi ve 15 İsrail askeri kargo uçağı gönderdi. Türkiye’ye yüzlerce ton malzeme.

Yoruma kapalı.