“Bir anne gibi bizimle ilgilendi”

Şule Yüksel Şenler Vakfı öncülüğünde, yüzyılın felaketinin ardından Hatay’ın Antakya ilçesinde kurulan Katar-Türkiye Kardeşliği’nin Konteyner Kent’inde depremzedeler için dikiş kursu açıldı. Vakfın onursal başkanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Hatay ziyareti sırasında bir dikiş kursuna uğradı ve genç kursiyerlerle tanıştı. 16-18 yaşları arasındaki genç öğrencilerle buluşan Emine Erdoğan, onlarla çektirdiği hatıra fotoğrafını sosyal medya sayfasından paylaştı. SABAH, Erdoğan’ın paylaştığı fotoğrafta genç öğrencilerle buluştu.
Kursiyerlerden 17 yaşındaki üniversite öğrencisi Büşra Yeşilel, “Dikiş kursuna yeni başladığımı söyledim. Bana moral verdi ve daha güzel şeyler dikebileceğime inandırdı. Her biriyle ilgilendi. Biz bir anne gibiyiz. Çok mutlu oldum.”

18 yaşındaki lise öğrencisi Elif Badce, “Emine’nin bizi ziyarete geleceğini duyunca çok heyecanlandım. Çok cana yakındı. Bizimle gerçekten ilgilendi. İşimizle ilgili sorular sordu ve motive etti.” Bize dikiş dikmekte daha iyi olacağımıza inandırdı, daha fazlasını istedi, biz de onunla tanıştığımıza çok sevindik” dedi.
18 yaşındaki depremzede stajyer Esra Tümyürek, “Depremi unutmak için bu kursa başladım. Emine Hanım ile tanıştığımıza çok memnun olduk. Benim için güzel bir anı oldu. Hep bir hatıra ile hatırlayacağım. gülümse. desteğin için teşekkür ederim.
Usta öğreticilerden Ferya Akıl, “İlk hafta öğrencilerimize makine parçalarını tanıtıp makineyi tanıtıyoruz. Daha sonra seri üretime geçildiğinde iki kızımız da gelir elde edecek ve üretilen parçalar daha çok kazandıracak.” Muhtaç depremzedelere dağıtılacak” dedi.

Yoruma kapalı.