Belediye başkanından skandal ifadeler: Rakı ısmarlayın, zemzem ısmarlayın

İzmir’in CHP’li Kemalpaşa Belediyesi Başkanı Rıdvan Karakayalı, partisinin ilçe başkanlığında düzenlemiş olduğu görüşmede konuştu. Karakayalı, partililerine oy toplamak için “ister zemzem ısmarlayın ister rakı ısmarlayın” diyerek dini değerleri bir kez daha hedef aldı.

CHP’li belediye başkanı Rıdvan Karakayalı daha evvel toplumsal medya hesabından Peygamberimize yönelik hakaret içerikli bir paylaşıma bulunmuş ve bu hakaretinden dolayı 7,5 ay ceza almıştı. Dini değerlere karşı saldırılarına devam eden Karakayalı, “Her insanın karşı taraftan bir kişiyi ikna etmesi lazım. Rakı mı ısmarlayacaksınız. Zemzem suyu mu ısmarlayacaksanız. Ne yapmış olursanız yapın. Bu işi başaracağız.” ifadelerinde bulunmuş oldu.

“RAKI ISMARLAYIN, ZEMZEM ISMARLAYIN”

İzmir’in Kemalpaşa Belediyesi’nin CHP’li Belediye Başkanı, partisinin ilçe başkanlığında düzenlemiş olduğu görüşmede haddini aşan sözler sarf etti. Karakayalı, seçim öncesi oy toplama adına dini değerlerle alay etti. CHP’li Başkan, “Her insanın karşı taraftan bir kişiyi ikna etmesi lazım. Cebinizden para mı harcayacaksınız, 15 tane çay mı ısmarlayacaksınız, 1,5 pide mi ısmarlayacaksınız; Rakı mı ısmarlayacaksınız, Zemzem mi ısmarlayacaksanız? Ne yapmış olursanız yapın! Hep birlikte top yekün çalışmamız gerektiğine inanıyorum. Bu işi başaracağız. O denli önemsiyoruz ki bizim minimum 10-15 puan fark atmamız gerekiyor” dedi.

Yoruma kapalı.