Bekir Bozdağ: CHP’liler seçim gecesi tiyatro oynadılar

Şehidin cenazesine katılmak üzere önceki gün Şanlıurfa’ya gelen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Şanlıurfa’da bir araya geldiği AK Parti il ​​ve ilçe yönetimleri ile yaptığı görüşmede seçim sonuçlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bozdağ, 14 Mayıs seçimlerinin millet ittifakının parlamenter sisteme dönme sözü vermesine bir cevap olduğunu belirterek, “Milletimiz Cumhurbaşkanlığı sistemini devam ettirerek onu benimsediğini ve değişmesini istemediğini göstermiştir. Güçlendirilmiş parlamenter sistemi veto ettiler ve artık güçlendirilmiş parlamenter sistem üzerinde durmasınlar.” Vatandaşlarımız, Türkiye’de sistemi değiştireceğiz diye kimsenin zamanını ve parasını boşa harcamasının kimseye faydası olmadığını, bunun da açıkça gösterdiğini söyledi. Demokratik sistemle ilgili bir sorun yok” dedi.

Bozdağ, “Sistemi değiştirmeyi değil, sistemle yürümeyi ve varsa bu sistemdeki eksiklikleri demokratik yöntemlerle gidererek güçlü tutmayı emrediyoruz. Dolayısıyla bu seçim milletimizin oyalanmaması gerektiğini gösteriyor. güçlendirilmiş bir parlamenter sistem vaatleriyle”.

Bakan Bozdağ, depremzedelere yapılan hakaretleri kınıyorum.

Adalet Bakanı Bozdağ, seçim sonuçları nedeniyle depremzedelere yapılan hakaretlere tepki göstererek, “Kıran, kıran, aşağılayan, saygısızlığı yapanları buradan bir kez daha kınıyorum. Bu ahlaksız insanları bir kez daha lanetlediğimi belirtmek isterim. insanlıktan nasibini alamayan CHP önceki seçimlerde de kınamıştı Oy vermeyenlere oy vermeyenlere, eğitim seviyesi düşüklere, üniversite ve lise notları böyledir diyenlere hakaretler yağdırıyordu. Papazın oranı aynıdır, kimisi göbeğini kaşıyan insanlar olduğunu söyler, kimisi kavanoz başı olduğunu söyler, kimisi makarnacının ve kömürcünün notlarını bu şekilde sattığını söyler, kimisi de notu düşük der. Gelir seçmeni halka oy verir, halka oy vermez.Son seçimde depremzedelerimizi ve deprem bölgesinde yaşayan halkımızı aşağılayan bu CHP zihniyetini bir kez daha kınıyor, depremzedelere oy vermediklerini söylüyorum’ Neden bize oy vermediklerini sormayın. Neden sana oy vermediler? Depremzedelerin yanına gittiniz, fotoğraf çektiniz. . Kamerada var. Alan’dan topladığınız arşivinize koyun.”

CHP’nin depremzedelerin neden kendilerine oy vermediğini araştırması gerektiğini ifade eden Bozdağ, “Ama CHP ve diğerlerine baktığınız zaman bölgeyi dolaşıp, fotoğraf çekerek, deprem turisti gibi dolaşıyorlar. Sırada Erdoğan var. ona, onun yanında arkadaşları var.Depremden kurtulan kardeşlerimiz de buna güveniyor.Dedim size bir kez daha söylemek isterim.Hatay’da bir kardeşim yanıma geldi.Ben hiç oy kullanmadım. Hayatımda ya Tayyip Bey’e ya da AK Parti’ye.Oyumu hep CHP’ye verdim.Ama çok acı çektim,çok kaybım oldu.Kemal Bey bana evlerimi ve kayıplarımı veremez.Ama siz onlara bunu vermediniz. güven.” o ifadeleri kullandı

Kılıçdaroğlu’nun depremzedelere bu tür hakaretlerde bulunanları kınamadığını ifade eden Bozdağ, “Kılıçdaroğlu Bey bunları içten dışa doğru görüyor açıkçası. Ama biz burada böyle bir yaklaşım görmediğimizi belirtmek isterim. Bu nefret söylemine, bu hakaret diline, kendini herkesten üstün gören bu yaklaşıma en büyük cevabı milletimiz verecektir. üstün olduğumuzu söyleyen kurumsal yaklaşım.” dedi.

Bakan Bekir Bozdağ, CHP’nin seçim gecesi gündeme getirdiği seçim sonuç tartışmalarına da değinerek, “Seçim günü akşamı başarısızlıklarını gizlemek için ne yapıyorlar? O önemli kişiler televizyona çıkıp kazandıklarını söylüyorlar. ellerindeki veriler yalanlıyorsa onlar da tiyatro yapıyorlar iki belediye başkanı tiyatro yapmaya alışmışlar yine aynı tiyatroyu yapıyorlar seçimi kazandık diyorlar sonra cumhurbaşkanı da tweet atıyor resmi veriler var. YSK size bu verileri gönderiyor.Bütün kaynaklar mevcut.Parti teşkilatlarınız var.Görüyorsunuz ki önde değilsiniz.Görüyorsunuz ki kazanamayacaksınız.Millete.Biz burada sizin gözünüzün içine bakıp düşünen bir anlayış gördük. bu yalan aynı zamanda siyasi.Sadece orada değil.Baktığınızda gördük bu yalanlar seçimde çok oldu.İşte cinayet suçlaması.Yelek giyiyor.Kurşun geçirmez yelek.Sonra haber yapıyor. Öyle bir şey yok. Ama algı üzerine oynuyor. Yani böyle bir şey var. Bununla ilgili bir kaset olacak, böyle olacak. İddiaları açıkladıktan sonra böyle bir kaset algı oluşturuyor. Daha çok algı yaratmak için yalan üstüne yalan söylediler. Ve bu yalanlara karşı millet bunları çok net gördü. Seçimlerde yalan söylemenin ödülü yok. Yalan söylemek için ikramiye yoktur. Oy yok. Cevabını sandıkta verdik” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 16 seçim kazandığını hatırlatan Bozdağ, “Cumhuriyet Halk Partisi’ne ve Cumhuriyet Halk Partisi’ne gönül vermiş tüm vatandaşlarımızın şu soruyu sormalarını istiyorum. Neden 16 seçimi Erdoğan kazandı, Kılıçdaroğlu neden kaybetti? 16 seçim, şu soruyu sormalarını istiyorum: 16 seçim kaybeden bir yönetim CHP’de nasıl oluyor da hala iş başında, yani bu başarısızlıkta CHP yöneticileri suçlanmıyor mu, oy vermeyenler suçlu. Parti başkanları ve parti liderliğinin iradesini temsil edenler hesap verebilir mi lütfen şu soruyu sorun millet milleti suçlamaktan, milleti aşağılamaktan vazgeçin Cumhuriyet Halk Partisi bu soruşturmayı yapmazsa bir sonraki seçimi de kaybetmeye mahkumdur. Bozdağ ise Şanlıurfa’da.Öte yandan AK Parti’nin büyük başarılara imza attığını ve Şanlıurfa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a büyük destek verdiğini söyleyerek Şanlıurfalı seçmene teşekkür etti.

Yoruma kapalı.