Başkan Saygılı, ‘hatalı inşaat’ tartışmasında topa girdi! “Siyaset değil; can güvenliği meselesi!”

Başkan Saygılı, İzmir’in CHP’li belediyelerin elinde yıllar içinde yıprandığını, Örnekköy’deki mühürlü inşaat projesinin bu işi yapamayacaklarını en ağır ve ürkütücü yüzüyle gösterdiğini söyledi. AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı şunları söyledi; “Önceki dönemde söz verdikleri 33 bin konuttan ancak 800 kadarını dönüştürebildiler. ‘TOKİ’yi bu şehre sokmayacağız’ diye direndiler ama TOKİ’nin her yıl ayakta kalan T’sini hayata geçiremediler. Bugüne kadar deprem.Bu işler niyet ve ciddiyet ister.İzmir depremiyle birlikte tepeden tırnağa tartışılan bir kooperatif modeli oluşturdular.Teklifleri ve ortaklıkları belli olmayan, kiminle, nerede olduğu tartışmalı bir dönüşüm hikayesi yarattılar. İzmir’in kanayan yaralarının sebebi de İZBETON’u şirketin başına getirdiler.Yazar ve amir net.”Suçun müteahhitte olduğunu belirterek sorumluluktan kaçamazlar. Çünkü hepsi onların! Neyse ki ortaya çıktı. Yapmasalardı, muhtemelen bir açıklama bile yapmazlardı. Belki de hiç kimse bir felaketin ayak seslerini duymayacaktı.

İZMİR ALLAH’A ABONE OLUN

Sürecin doğal olarak diğer hak sahibi vatandaşlarda da büyük rahatsızlık yarattığını söyleyen İl Başkanı Bilal Saygılı; “Diğer bloklardaki hukukçu vatandaşlarımız da korkup alıcıyı aradı. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü gelen denetim taleplerini değerlendirerek sürece dahil oldu. yapım aşamasında olan denetlenecek ve rapor hazırlanacak Karabağlar, bir öncekini artırma davasıyla karşı karşıya gelen ve sonunda kentsel dönüşümde tökezleyen Çeşme, İnciraltı meslek odalarının sessizliğini anlamak zor. İzmir’i bu kadar düşünüyorlarsa burada sorumluluk alsınlar. Projeleri gözden geçirsinler, birbirlerini gözden geçirsinler. Maalesef bu İzmirlilerin başına geliyor. Kooperatif modelleri, ‘Örnek olacak, tüm Türkiye’ye yayacağız’ diyerek ‘Örnekköy’de patladı’ diye patladı. Küçük görüp ‘Biz hallederiz’ dedikleri bu hayati ihmalin, ürkütücü. sıkıntı ve ızdırap getirir. Allah İzmirlileri korumuştur, İzmir Allah’a emanettir.” dedi.

TAM FİKİR, HOLLOW İLE İŞLERİ DURDURUN

AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı; CHP Büyükşehir Belediyesi’nin kompozisyonu şişkin ve boş; Boş raflı, pullu raflı işlerden vazgeçmesi gerektiğini vurguladığı konuşmasında; “İzmir’in taşıdığı deprem riski ve ele alınması gereken yapı stoğu bizim tartışılmaz gerçeğimizdir. Bu gerçeği hafife alamazlar, görmezden gelemezler, geçiştiremezler. Aksi takdirde yaşanacak felaketler onların omuzlarında olacaktır.” o ifadeleri kullandı

Yoruma kapalı.