Başkan Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na yeni slogan: Bay bay Kemal

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Grup toplantısında açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları:

Anayasamızı ve yasalarımızı, demokrasimizi, hak ve özgürlükleri geliştirme mücadelemizi destekleyecek tedbirlerle çözümü başka yerde değil, hep burada aradık. Yeni yönetim sistemimizle yasama, yürütme ve yargı arasındaki ilişkiyi tanımlamış ve bu süreci en sağlıklı şekilde yürütecek sistemi şimdiden kurmuş durumdayız. Sistemi ileriye taşıyacak restorasyonu Meclis’imizle birlikte gerçekleştirmeyi temenni ediyoruz. Bu umudun arkasında 20 yıllık emek ve sonuçlar var.

“MİLLETİMİZİN DESTEĞİYLE BİRÇOK MÜCADELEYİ AŞTIK”

20 yıl önce milletimize ne vaat ettiyse hepsini yerine getirmeyi nasip etti Rabbim. Dünyadaki tüm krizlere rağmen 2023 hedeflerimizden asla vazgeçmedik, asla sapmadık, asla geri adım atmadık.

Cumhuriyetimizin birinci yüzyılını geride bırakarak, 2023 hedeflerimize tüm engellere rağmen ulaştık.

AK Parti, ülkemize ve milletimize bu özgüveni ve zafere yürüme azmini vermiştir. Son 20 yılda ülkemizin demokrasi ve kalkınma yürüyüşü o kadar hızlı oldu ki muhalefet bile geride kaldı. Önceki gün 6 parti, aylardır üzerinde çalıştıkları ortak politika metnini yayınladı. Böyle bir metin hazırlanırken insan ister istemez bir bekleyiş içine giriyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kılıçdaroğlu’ndaki Yeni Sloganı “Sayın B. Kemal” | video

TABLO 6 ORTAK ANLAŞMA

20 yıl gece gündüz çalıştıktan sonra bazı şeyleri gözden kaçırmış hatta bazı konularda hatalar yapmış olabiliriz. Unutmayalım ki karşımızda cumhurbaşkanı adayı beklemeye doyum olmayan bir tablo var. Bu tablonun hedeflerimizi aşacak bir belge ürettiğini gözden kaçırmayalım. Bakalım ne yapmışlar, keşke bakmasaydık. Bu bayrama umut bağlayanlar adına çok üzgünüz.

MUHALEFETİN SÖZLEŞMELİ ELEŞTİRİSİ

Muhalefetin açıkladığı metnin başlıklarının değerlendirmesini dairelerimiz ve bakanlıklarımız yeri geldiğinde paylaşacaktır. Yorucu yeni projelerden bahsetmiyorum bile, ülkede neler yapıldığına bakmadılar. Bakarlarsa, vaat edilenden daha fazlasının yapıldığını veya yapılmakta olduğunu göreceklerdir. Gözleri var görmez, ağzı var konuşmaz. Çünkü kalpler tamamen mühürlenmiştir.

3-4 hevesliyi oturtmak için yeni bakanlıklar icat etmek… Birinci sınıf siyaset bilimi öğrencilerine anlatsam, gülerek katılacakları vaatleri yazmazlar. Duyurdukları metinde, herhalde herkesi selamlıyorlar. Kayyumu kaldırıp belediyelere özerklik vereceğiz diyerek HDP’yi selamlıyorlar. Genelkurmay Başkanı’na ve MİT’in başına saldırarak, bu kurumların ezdiği tüm terör örgütlerini ve bunları kullananları selamlıyorlar.

Ülkemizin güçlenmesini istemeyen Batı’ya, Akkuyu’nun özel kamu nükleer projelerine dokunacağız diyerek selam veriyorlar. Hatta bir tanesi; West bize aferin diyecek. Yazıklar olsun sana. Batı’nın aferin demesine ihtiyacın var mıydı? Bakın ne hale düştüler.

Ülkemizin birçok konuda egemenlik haklarından feragat etmesiyle ilintili F-35 projesine geri döneceğiz diyerek, bilinçli ve sistematik olarak Türkiye düşmanlığını yapanları selamlıyorlar. Ege’de haklarımızdan vazgeçeceğiz diyerek Yunanistan’ı selamlıyorlar.

Sadece başarıları ve hayalleri ile milletimizi selamlamadılar. Tamam, cumhurbaşkanı adayını belirlemekte tembelsiniz, eğer anladıysanız, taahhütlerinizi hazırlarken en azından biraz çalışmalısınız. Dün benimle değil miydin? Ben yanımdayken Merkez Bankası’nın, Ziraat Bankası’nın İstanbul’a gidişini konuşmadık mı? O gün ne yapıyordun? Uyumuş olmalılar.

Önümüzdeki 5 yılda yüzde 5 büyüme sözü veriyorlar. Önümüzdeki 5 yılda 5 milyon iş sözü veriyorlar. Her yere yayılan bir programla milletin huzuruna çıkarlar. Türkiye bu kadar zayıf bir muhalefeti hak etmiyor.

“BEY KEMAL’İM”

Muhalefetin en üst tabakasının temsilcisi olan Kılıçdaroğlu’nun anlayışını gösteren bu örnek, kara mizah içinde yaşadığımızın da göstergesidir. Adaylığını yeniden başlatmak zor olacak. Ülkedeki her işte olduğu gibi, muhalefet sloganını bulmak bize düşüyor. Çünkü Kemal Bey bu ifadeyi çok beğendi. Bundan sonra kullanacağı yeni sloganını vereyim size: Kemal Bey

MENDERES SLOGANINI MERKEZLERİNE ASMIŞLAR:

Dün hayalleri ve hayatı çalınan merhum Menderes’in sloganını çalıp karargâhlarına astılar. Allah’tan korkmadıklarını biliyoruz ama milletten utanmadıkları kesin. 14 Mayıs’ta milletimiz bu alçak siyasete, bu yüzsüzlük siyasetine artık yeter diyecektir. Sözü ve kararı milletimize bırakarak 14 Mayıs için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz.

Yoruma kapalı.