Başkan Erdoğan’dan Ankara’da önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Keçiören’de düzenlenen STK ve Muhtarlar toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları:

Seninle olmaktan çok mutluyum. 12 yıldır seninle yaşıyorum. Günler geçtikçe zorluklara göğüs gerdik, başarılarımızı birlikte kutladık. Aynı cenazeyi yaptık. Hamdolsun 12 yıl acısıyla tatlısıyla güzel günler geçirdik. Ondan sonra Keçiören ile bağlarımızı hiç koparmadık. Keçiören’in sorunlarıyla yakından ilgilenmeye devam ettik ve Keçiören bizi hiç yalnız bırakmadı. Keçiörenli kardeşlerimiz yıllardır hep yanımızdalar. Keçiörenli kardeşlerimiz seçimlere hep direndiler. Keçiörenli kardeşlerimin o dürüst duruşunu hep seçimlerde görmüşümdür. Şimdi bakıyorum da Keçiören aynı dimdik duruşla Pazar gününe hazırlanıyor.

Kapı kapı gezmeye hazır mıyız? Gençler, tüm muhataplarınızla el ele yürümeye hazır mısınız? Kükreyen pazarda mıyız? Pazar günü Kemal Bey’e gerekli dersi vereceğine inanıyorum. Keçiören’in halk ittifakı ile iç içe olduğunu bir kez daha kanıtladınız. Dün Malatya’daydım. Malatya’da depreme dayanıklı evlerde ve konteynerlerde 50 bin kişiye seslendim. Bugün yağmur yağıyordu. Bu nedenle maalesef bu toplantıyı kapalı bir odada gerçekleştirdik. Açık alanda yapsaydık 50 bin 60 bini orada toplamış olacaktık. Ama sandıkta toplamayı umuyoruz.

Oradan Sivas’a gittik. Sivas farklıdır. Sivas’ta 100 bin kişi vardı. Cesur insanlar heyecanlandı. Yiğit insanlar sokakları doldurdu. Bu kez inşallah Ankara sandıkları doldurur diyorum. Hesapları çökertecek. Bu hesapları tersine çevirmeye hazır mıyız?

Şimdi mecliste çoğunluğu halk ittifakına vermek hem bir güven göstergesi hem de bir irade beyanıdır. Bu ne anlama gelir? Yasama organı olarak halkın ahdi ile var oluyoruz. 3-5 ayda bir hükümetler değişirken Türkiye’nin eski teklifini milletimiz reddetmiştir. Toplamda 1 puan yapan bu belli partiler, hesap uzmanı veya Kemal Bey, kendisinden 40 milletvekili aldı. Bu hesap uzmanı nasıl? CHP bununla ayakta kalabilir mi?

Pazar günü oğlunuz Erdoğan’a sahip çıkar çıkmaz Cumhur İttifakı milletvekilleriyle önümüz açılacak. İnşallah 21. yılı farklı devam ettirir, Türk yüzyılını farklı kurarız.

Kandil ve Pensilvanya’da iktidara giden yolu arayanlara milletimiz kırmızı kart göstermiştir. Eğitimi Allah’tan alırız, milletimizden alırız. Bu bizim farkımız. Bugüne kadar böyle geldik, bundan sonra da böyle gideceğiz. Milletimiz, ekonomisini IMF’ye devretmek isteyenlere, hadi gidelim dedi. Ya bütün işyeriniz bir muhasebeci olsaydı? Bildiğiniz hesapları unuttuk. Otel lobisinde IMF komisyon üyeleri, sözcü ve İyi Parti’nin eski bir merkez bankası çalışanı ile görüştüler. Bir de IMF’den borç alıyoruz dediler. hayır dedik 2013’te IMF’ye olan borcumuzu iptal ettik. Hiçbir sıkıntımız yok. Aynı kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz. Seyretmeyin bu Kemal Bey’in maçlarını. Bunlar geçici işlerdir. Milletimiz kendisini çağıran güçlere teslim olmayacağını yabancı dergilerin kapaklarında beyan etmiştir.

Meclis iradesini ikinci turda da ortaya koymalıyız. Hizmetlerde aksama olmaması için yasama ve yürütmenin uyum içinde çalışması çok önemlidir.

Yoruma kapalı.