Başkan Erdoğan “Türkiye Tek Yürek” ortak yayınına telefonla bağlandı: Bu yükün altından kalkacağız

Tüm dünyayı etkisi altına alan deprem felaketinin ardından tüm televizyonlar bir arada yayın yapıyor. Tek gönül Türkiye’nin olduğu canlı yayın saat 20:00’den itibaren tüm kanallarda eş zamanlı olarak ekrana geliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘Türkiye Tek Yürek’ kampanyasına çağrı yaptı | video

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A TELEFON İLE BAĞLANDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, canlı yayına bağlananlara da önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin bu yükü taşıyacağını vurguladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülkemiz, KKTC ve Azerbaycan’dan 213 TV kanalı ve 562 radyonun ortak yayınında bizleri takip eden tüm kardeşlerimizi şahsım ve milletim adına saygıyla selamlıyorum.” dedi.

“BÜTÜN MİLLETİMİZİN GÜCÜYLE İŞ HIZLANDIRILDI”

Kahramanmaraş’ın 2 farklı ilçesinde yaklaşık 9 saat arayla meydana gelen 2 büyük depremin 11 ilde ağır tahribat ve can kaybına yol açtığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğani, “Öncelikle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. depremde yaşamını yitirenlere Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.Devletimiz, tüm kurumları, milletimiz, personeli ve teçhizatıyla depremzedelerin yanında olmak için acilen harekete geçti. yediden yetmişe tüm üyeleri. Çetin kış şartlarına ve şiddetli tahribatın yol açtığı geniş alana rağmen olağanüstü bir gayretle arama kurtarma kurtarma çalışmalarına başlamış ve devam ettirmekteyiz. önemli 250.000 yetkilimizin ve milletimizin emeği ile çalışmalara hız verilmiştir. ne de bir bütün olarak”. o ifadeleri kullandı

“HALKIMIZDAN HİÇ BİR TEK KİŞİYİ YIKIM ALTINDA BIRAKMAYACAĞIZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti:

“Yüzyılın felaketini birlikte yaşadığımız kamu personeli, sivil toplum mensupları ve gönüllüler başta olmak üzere herkese şükranlarımı sunuyorum. Araştırmalarda her ikimizin de yanında olan dost ve kardeş ülkelere teşekkür ediyorum. ve rahatlama, bugünkü yardım kampanyası ve taziye mesajları ve geçmiş olsun.

Önce arama kurtarma çalışmalarını tamamlayıp enkaz altında tek bir kişi bırakmayacağız. Enkazın kaldırılması ve şehirlerimizin yeniden inşası için hemen kolları sıvadık. Mart ayı başından itibaren ön hazırlıkları biten yerlerde 30.000 konutun temellerini atarak inşaatına başlıyoruz. Hedefimiz 1 yıl içinde yıkılan her binanın yerine halkımızın güven ve huzur içinde yaşaması için konut sağlamaya başlamak. Birlikte bu sınavı geçeceğiz. “

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısına katılan kabine üyeleri ve kamu görevlilerinin depremzedeler için toplam 136 milyon 589 bin lira bağışta bulunduğunu hatırlattı.

Yoruma kapalı.