Başkan Erdoğan önemli açıklamalar yaptı: EYT emeklileri ilk maaşı şubat ya da Mart’ta alacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT’nin ortak canlı yayınında önemli mesajlar verdi.
Yüzyıl Türkiye dediğimiz şey bir vizyon meselesidir. Bu vizyonla daha birçok adım atacağız. Yaptığımız yatırımlarla küresel bir güç olma yolunda bir adım attık. Türk yüzyılı, Türkiye’nin son dönemde kazandığı güç ve tecrübeyle dünyanın önde gelen ülkelerinden biri haline geleceği dönemin adıdır.
(CHP’nin ‘Yeter Millet’ sloganını kullanması) Şimdi haince astıkları Menderes’in adı hırsızlıktır sloganını çalıyorlar.
Seçim tarihini açıklayarak eğlenceyi bozduk. Kapalı kapılar ardında toplanıp dağıldılar. Adayların ilan tarihlerinde de belirsizlik ve tutarsızlık var. Masadaki hiç kimse diğerine güvenmiyor. Siz birbirinize güvenmezken insanlar size nasıl güvensin?
Ellerine kukla vermeye çalışıyorlar 7. Masadakiler ülkeyi eski kötü Türkiye’ye götürüyor. Milletim koalisyonlardan dersini aldı: 7’nin masası hiçbir şey getirmez. 7. Sırada otel lobilerinde IMF ile tanışanlar var.
CHP döneminde ekmek kartları vardı, pusulalar vardı. Bu CHP yönetimi, CHP hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu ekmek tahtasına bakacaksınız. Bu CHP karnesidir. Bundan daha iyi bir kanıt olabilir mi? Bu süre zarfında milletim asla geri gelmeyecek.
Halk İttifakı’nın dayandığı değerlere inanan ve saygı duyanlarla birlikte yürüyebiliriz.
Emeklilik yaşı (EYT) içinde emekli olmaya hak kazanan vatandaşlarımız ilk emekli maaşlarını Şubat veya Mart aylarında alabilirler.

YENİ KONUT FİNANSMANI ÇOK YAKINDA

(Yeni konut finansmanı) 2. el konut çalışması yapılacak. Projenin tasarım aşaması devam ediyor, somut çalışmaları kamuoyu ile paylaşacağız.

türkiye türkiyeden büyüktür Artık gerçek bir bölgesel gücüz. Şu anki mücadelemiz küresel bir güç olmaktır.

Avrupa’da ve özellikle İskandinav ülkelerinde artan İslam karşıtı söylem ve eylemlerden endişe duyuyoruz. İsveç ve Finlandiya’nın taahhütlerine tamamen saygı göstermesini bekliyoruz.

Yoruma kapalı.