Başkan Erdoğan: Bunun da üstesinden geleceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

Bu büyük felaketin başından beri AFAD olarak tüm birimlerinizle büyük bir mücadeleyi sürdürdünüz ve sürdürüyorsunuz. Gece gündüz devam eden bir mücadele. Bu felakete yüzyılın felaketi de denir. Bu çok abartılı bir iddia değil. Dünyadaki bütün deprem hakkında konuşacak tek sözü olan, bizdeki bu felaketi böyle ifade ediyor. Ölenlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza şifalar diliyoruz.

Dün İstanbul’da Çam Sakura Hastanesi’ni ziyaret ettim. Bu afet sırasında doğum yapan anneleri ziyaret ettim. Orada hem annelerin hem de babaların metanetini gördüm. İki aylık, bir aylık yavruları var. Yeni doğmuş olanlar da vardı. Büyük bir felaket, takip ediyoruz. Hedefimiz 1 yıl içinde bu konutları yeniden yapıp canlandırmak. Vatandaşlarımın hepsinin söylediği ilk şey barınma. “Ya evlerim?” Bunlar ilk kelimeler.

Van’da, Bingöl’de, İzmir’de, sel felaketlerinde kısa sürede nasıl yaptıysak burada da aynısını yapacağız. Merak etme. Bu millet nasıl bu tür felaketleri atlattıysa, bundan da kurtulacaktır. Endişemiz yok.

Millete vereceğimiz sinyallerle, moralle, milletimiz AFAD’dan alacağı sinyallerle özgüven kazanacaktır. Size güveniyoruz, endişemiz yok. Halkımla birlikte başaracağız. Çok teşekkürler, merak etmeyin.

Yoruma kapalı.