Bakan Varank: Hangi sözü verdiysek yerine getirdik

Mudanya ilçesinde düzenlenen “Gençlik Buluşması”na meşalelerle katılan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank’ı karşılayan gençler, Togg’a yoğun ilgi gösterdi. Bakan Varank burada yaptığı konuşmada, deprem nedeniyle hüzünlü bir bayram geçirdiklerini, depremzedelerin acılarını paylaşmak ve acılarını dindirmek için dayanışma içinde bir bayram geçirmek istediklerini söyledi.

“Türkiye’nin Arabasını Yollara Çıkaralım”

Bu ülkeyi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için birlikte çalışacaklarını belirten Varank, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türkiye’nin Asrını birlikte inşa edeceğiz. Türk otomobili ile buraya geldik. Türk otomobili aziz milletimizin hayaliydi. 1960 yılında Devrim otomobilinin etüdü yapıldı ama ne yazık ki Devrim otomobili hayal olarak kaldı çünkü. O zamanki siyasi iktidar o güzel projeye destek veremedi. Hamdolsun milletimizin kalbinde yer alan Türkiye’nin otomobil projesini bu dönemde hayata geçirdik. Cumhurbaşkanımızın “Türkiye” deyince karşı çıkanlar oldu. artık kendi otomobilini üretmek zorundadır. “Türkiye bunu başaramaz” diyenler oldu. “Üretmek neredeyse intihar” diyenler oldu ama “Türkiye’de bu yetenek var. Bu millet kendine güvenirse, birlik olursa, üstesinden gelemeyeceği hiçbir şey yoktur” dedi. Beraberdik, halkımızın coşkusuna ortak olduk.”

Vatandaşların projeyi sahiplendiğini, dua ettiğini ve tebrik ettiğini vurgulayan Mustafa Varank, 21 yıldır iktidarda olduklarını, Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için çalıştıklarını söyledi.

Varan dedi ki:

“Taşı üst üste koymanın derdindeyiz. Türk otomobili gibi projelerle Türkiye’yi kalkındırmanın derdindeyiz. Yaptığımızın ve hayata geçirdiğimiz projelerin en yakın tanıkları sizlersiniz. Özellikle Türkiye ile bu yürüyüşümüzü sürdürmek istiyoruz. gençlerimizin desteği. Gençlerimize güveniyoruz. Gençlerimize inanıyoruz. “Gençlerimizin yüksek kapasitelerinin farkındayız. Türk otomobilinde çalışan yüzlerce genç var. Bu projeyi onlar doğurdu. Dünyanın konuştuğu İHA’ları üreten Baykar’ın yaş ortalaması 30’un altında. Genç kardeşlerimiz enerjilerini ortaya koyuyor. Coşkularını gösteriyorlar. Bu tür projeler yürütüyorlar. İnşallah genç kardeşlerimizi desteklemeye devam edeceğiz. Biz onlara inanıyoruz, “Biz onlara güveniyoruz. Türk asrının gerçek mimarları genç kardeşlerimiz olacaktır. Onları desteklemeye devam edeceğiz.”

“Türkiye BU MAYIS DA YİNE DOĞRU SEÇİM YAPACAK”

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, gençlerle tanıştığında 2002-2023 dönemini karşılaştırarak kendi zamanını bugünle karşılaştırdığını belirterek, şöyle devam etti:

Anlatmaya çalışıyorum: “Bizim zamanımızda böyleydi, şimdi böyle değil.” Genç kardeşlerimiz bana ‘Ben de onlara ‘Evet haklısınız, belki geçmişle geleceği kıyaslayamazsınız ama vizyonu karşılaştırabilirsiniz’ diyorum. Türkiye’nin Milli ve Milli Gözlem Uydusu Projesini size kim getiriyor? Türkiye’nin Arabası Projesini Kim Yönetiyor? ‘ Sana onu vaad edenle, sana onu teklif edenle birlikte yol yürüyebilirsin. O yüzden genç kardeşlerimize özellikle siyasi arenada değerlendirildiğinde bir kıyaslama yapın diyorum. Projeleri karşılaştırın. Kim sana ne vaat ediyor? Bunları karşılaştırın ve seçiminizi ona göre yapın. Buranın Türkiye olduğuna inanıyoruz. Mayıs ayında yine doğru seçimi yapacaktır.”

Bugüne kadar verilen her sözü yerine getirdiklerini vurgulayan Varank, “Halkımızın desteği ve takdiri ile Türk yüzyılı kararlılıkla devam edecektir. İnşallah sizlere hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu yolu birlikte yürüyeceğiz. Çok işimiz var. Bu güzel mahallede ne yapacağımıza, hangi projeleri yapacağımıza biz karar vereceğiz” dedi. “Biz iyi biliyoruz. Bugüne kadar verdiğimiz her sözü tuttuk. Biz hangi hizmeti verdiysek bu milletin huzuruna her hizmeti getirdik. İnşallah bundan sonra da aynısı olur.” dedi.

Program sonunda sahada yapılan çekilişlerle Varank, 3 genç ve Togg ile Mudanya turnesine çıktı.

Yoruma kapalı.