Bakan Tunç’tan AKPM’ye tepki – Son Dakika Haberler

Adalet Bakanı Tunç, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “İngiliz bir milletvekilinin Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’ne sunduğu ve Türkiye’nin Türkiye’ye karşı meşru mücadelesini hedef alan raporun oylanmasını ve kabul edilmesini şiddetle kınıyor ve reddediyorum. darbeciler.”

Türkiye’nin FETÖ ile mücadelesini hedef alan ve yersiz benzetmelerle ona saldıran bu zihniyetin demokrasiye kara leke olduğunu kaydeden Tunç, “Türkiye Cumhuriyeti demokratik hukuk devletidir. Bağımsız yargının soruşturma açması büyük bir talihsizliktir. ve örgüt mensuplarının yargılanması ve yurt dışından iade talepleri “Türk hükümetinin yurtdışındaki gazeteci ve muhaliflere baskısı” diye sözde bir rapora konu edilerek kabul oya sunuldu.Milletimiz dünyaya insan hakları dersi vermiştir. darbecilerle mücadele ederek demokrasiye ve demokrasiye kavuşturmuştur.Darbeye teşebbüs edenler bağımsız ve tarafsız yargı önünde hesap vermiştir ve vermeye de devam etmektedir.Yurt dışına kaçanlara yönelik hukuki yargılamalara ve iade taleplerine devam etmektedir. bunu benimseyenler, demokrasi ve özgürlük düşmanı değil, demokrasi ve insan hakları düşmanı teröristlere karşı tavır alarak garip bir şeye imza attılar” dedi.

Bakan Tunç, “Sözde rapora karşı görüşlerini açıklayarak gerçekleri ortaya çıkaran Milletvekilimiz Zeynep Yıldız’a teşekkür ediyor, görüşlerini açıklamasından rahatsız olan İngiliz milletvekilini kınıyorum. bugüne kadar devletimizin tüm kurum ve kurallarıyla terörle milletçe mücadele etmeye, milletimizin demokrasisine, hak ve hukukuna sahip çıkmaya devam edeceğiz.”

Yoruma kapalı.