Bakan Soylu’dan 28 Mayıs mesajı: Pazar akşamı dünya lideri yeniden seçilecek

“TAYYİP ERDOĞAN BÖYLE PEYNİR GEMİSİ YAPAN BİR LİDER DEĞİLDİR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın aramasının sadece Katar’dan geldiğini belirten Soylu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Katar, ‘Bu çağrıya Türkiye’den cevap veriyorum. Türkiye’nin oraya 240 bin konut yapmasına katılıyorum. Cerablus, El Bab’da 240 bin konutla birlikte Türkiye’den tam 1 milyon Suriyeli kardeşimi alacağım. Lo bu evleri yapacağım. Tel Abyad’da, Rasulayn’da, o bölgelerde çalışma hakları var.’ Dostluk, yakınlık gösterdi ve Katar Emiri, Türkiye’nin karşı karşıya olduğu bu büyük meselede Recep Tayyip Erdoğan ile dostluğuna ve Türkiye ile dostluğuna uzandı.

Nisan ayında 240 bin konut için protokolü imzaladık ve bugün ilk 5 bin konutun temelini attık. 5 bin konut 6 ayda bitirilecek. 2 ay içinde 28 bin konut daha başlayacak ve 240 bin konutu da 2,5 yılda, en fazla 3 yılda inşallah bitireceğiz. Burada güvenli, onurlu ve gönüllü bir dönüşle dünyada ve insanlık tarihinde ilk kez bu konuda bir adım atmış olacağız. Tayyip Erdoğan bu tür konuşmalarla peynir gemisi yöneten bir lider değil, 21 yıldır Türkiye’yi nereye götürdüğünü, nasıl iş yapacağını, insanlığı nasıl koruyacağını tüm dünyaya gösteren bir liderdir.

“ARTIK 28 MAYIS’A GİDİYORUZ, İKİ FOTOĞRAF VAR”

Bakan Soylu, Türkiye’nin 14 Mayıs’ta bir sınavdan geçtiğini vurgulayarak, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bunun üstesinden geldiğini söyledi.

Milletin seçimin ilk turunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’a 27 milyon 133 bin oy verdiğini hatırlatan Soylu, “Sayın Kemal, yüzde 49,5 ile ilk turda Tayyip Erdoğan’ı yenmeliydi, yüzde 44,80 oy aldı. Mayıs ayına gidelim iki fotoğraf var biri Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafı diğeri Kemal Kılıçdaroğlu’nun fotoğrafı Kemal Bey Dünyanın hangi ülkesine bu iki fotoğrafı koyarsanız oraya Bu iki fotoğraftan Allah’ın izniyle tek kazanan olacak o da Recep Tayyip Erdoğan’dır dedi.

Bakan Soylu, “Tayyip Erdoğan gitsin” diyenlerin Türkiye’ye yeni bir dava açmaya hazırlandıklarını ancak buna izin vermeyeceklerini vurguladı.

Soylu, “Çünkü biz kolay gelmedik, büyük bedeller ödeyerek geldik. Merhum Özal bu memlekette cumhurbaşkanı olunca hepimiz sevindik, çünkü o alnı secdeye değen bir cumhurbaşkanıydı. Cevap verdiniz. Siz dediniz” Terör devleti kurmak isteyenlere ‘hayır’ diyenlere ‘Bu ülke benim ülkem, kimseye vermem’ dediniz, Kemal Bey’i şaşırttınız, dengesini bozdunuz, değerlendirmesini yaptı.

28 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turuna 3 gün kaldığını hatırlatan Soylu, sözlerini şöyle tamamladı:

“En büyük rakibimiz kendini beğenmişlik. Kaç tane eşin ve arkadaşın olduğu önemli değil, onların yapmak istediği ‘Ah, onlar kazanıyor ama biz kaybediyoruz’. “Bu oyuna ve bu makineye aşık olma. Rehavet piyasadaki en büyük rakibimiz, en büyük düşmanımızdır. Tayyip Erdoğan bu ülkede tam 25 yıl sadakatle çalıştı. Nice musibetlere, musibetlere göğüs gerdi, nice zaferlere göğüs gerdi.” “Ne hayal kırıklığına uğradı, ne yıldı, ne de zafer şevkiyle işini boşu boşuna bırakmadı. 14 Mayıs’taki konunun sadece ilk turunu kazandık. Bütün siyasi tecrübemle burada size bir şey söylemek istiyorum. Kim sandığa götürürse o kazanır, bu çok açık ve net. Eşinizi, arkadaşınızı, akrabalarınızı, akrabalarınızı tek tek arayın. Hepimiz çok çalışmalıyız, çok mücadele etmeliyiz. Allah bize dünyayı verecek. Lider pazar akşamı yeniden seçilecek, umarım o da seçilir.”

Yoruma kapalı.