Bakan Soylu’dan 14 Mayıs mesajı: Bu yürüyüş kesilmeyecek

“BU KADAR GÜVENİLİRSENİZ UKRAYNA-RUSYA SAVAŞINI VE GIDA KRİZİNİ ÇÖZECEĞİZ”

Türkiye’nin hem 20. yüzyılın eksikliklerini gidererek hem de 21. yüzyılın altyapısını oluşturmaya çalışarak Türk yüzyılı ile yürüyüşünü sürdüreceğini belirten Soylu, şöyle konuştu:

“Tam 300 yıl atalarımıza çok acılar çektirdiler. Diyeceğim o ki hepimiz ölümlüyüz. Yüksek olan öbür dünya. Hepimiz imtihandayız. Çevremizdeki coğrafyayı bu sınavda görüyoruz. .Bu kadar saygın olsanız Ukrayna-Rusya savaşını gıda krizini çözsem Mısır koridorunu açsam Amerika bizden zengin değil mi Zengin Almanya bizden zengin değil mi Zengin ama değil Prestij zengini sömürgecilik zengini Tayyip Erdoğan’ın ayağına mı geldiler Türkiye’nin ayağına mı geldiler Ne dediler şu tahıl koridorunu açar mısınız Hani sizde Almanya’nın itibarı var Amerika’nın itibarı var , itibarınızı göstermek istiyorsanız.Onların itibarı yok.Bugün Anadolu Coğrafyasının ve evlatlarının itibarı var.Bütün dünya bunu çok net bir şekilde görmüş ve takip etmiştir.”

“BU YÜRÜYÜŞ KESİLMEYECEK”

Artık bambaşka bir yola çıktıklarını, çalışarak, mücadele ederek, mücadele ederek çıktıklarını belirten Soylu, “İnşallah 14 Mayıs’ta bu millet ileri görüşlü bir millet olur ve gereğini yapar. Buna inancım tamdır. Bu yürüyüş Allah’ın izniyle durmayacak, hep duracağım.” birlikte yapacağız. Birlikte başaracağız.” ifadesini kullandı.

Büyük şehirlerin her yerinde uyuşturucuyla mücadele ettiklerini anlatan Soylu, şöyle devam etti:

“Bana da kızıyorlar. Neden kızıyorlar? ‘Okulların önünde uyuşturucu satan varsa ayağını kırsın’. polise söyledim şimdi tekrar söylüyorum okulların önünde uyuşturucu satıcısı varsa ayağını kır abi bu kadar basit tarihin en büyük uyuşturucu bağımlılığıyla mücadele ediyoruz yok olana kadar devam edeceğiz ilde saat 4’te 5’te operasyon için düğmeye basıyoruz.Türkiye’yi ve insanımızı cinsiyetsizleştirmeye çalışıyorlar.Bizi dinimizden, mezhebimizden,örfümüzden,örfümüzden,aile geleneğimizden ve ne yaptığımızdan uzaklaştırmaya çalışıyorlar. anne babalar öğretti.”

Eskiden deprem, sel gibi afetler olduğu zaman “Nerde bu devlet?” diye çağrıldığını hatırlatan Soylu, artık devletin ve milletin elinden gelen her şeyi yaptığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Vatandaşımın başına bir şey gelirse gitmezseniz hesabını sorarım” dedi. Talimat verdiğini anlatan Soylu, şunları söyledi:

“Hem o istiyor, hem de bu millet istiyor. Biz buna inanıyoruz. Şimdi çok şükür bu devlet ve bu millet elinden geleni yapıyor. Bütün arkadaşlarımızla, bütün kurumlarımızla çalışıyoruz. Büyüklerimizin elini öpüyoruz. eski haline dönene kadar gitmez 2-2,5 yılda afetzedeler için 65.000 konut yapıldı sosyal konut değil sosyal konut değil yap ve git, kalmıyorsun. -sınıf konutlar.Köy evlerinde Tayyip Erdoğan, “Öyle köy evleri yapacaksınız ki, gelecek nesillerimiz örnek olsun. Sadece o dönemin felaketleri sonucu insanların yaşadığı sıkıntıları ortadan kaldırmak için değil, örnek konutlar yapacak ve yapacaksınız.’ Şimdi birinci sınıf konutlar yapılıyor. Geldiğimiz yer burası. Köyde elektrik kesilirse helikopterlerle o köye jeneratör gönderiyoruz, bir hastanın ilacı varsa o ilacı helikopterle o hastaya getiriyoruz, bu durum kimseyi yalnız bırakmama imajı oluşturuyor.”

Konuşmaların ardından yeni hükümet konağının açılış bandının takıldığı törene İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, Vali Abdullah Ayaz, AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, AK Parti Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Yeni hükümet konağı binasını gezen Soylu, ardından Eldivan İlçe Başkanlığı ve AK Parti İlçe Başkanlığı’nı ziyaret ederek esnafla bir araya geldi.

Yoruma kapalı.