Bakan Soylu: Türkiye’ye bir psikolog harp yürütülmektedir

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “2022 Jandarma Genel Komutanlığı Değerlendirme Toplantısı”na katıldı. ABD’nin Türkiye’ye yaptığı güvenlik uyarısının ardından bazı yabancı misyonlar Başkonsolosluklarını kapattı. Bakan Soylu, bu karara “Türkiye’ye karşı psikolojik bir savaş yürütülüyor” diyerek tepki gösterdi.

Terör örgütlerini kimlerin beslediğini biliyoruz. PKK-PYD’yi besleyen Amerika Birleşik Devletleri’dir. Yıllardır para, lojistik ve insan kaynağı besleyen Amerika ve Batı, terör devleti kurma hayalinden vazgeçmedi. Amerika ve Batı bizim bu coğrafyada bağımsız ve özgür olmamızı istemiyor.

15 TUTUKLAMA, 5 TUTUKLAMA

60 milyon turist hedefimizi koyduğumuz gün Türkiye’de yeni bir psikolojik savaş başlatmanın eşiğindeydiler. Operasyonlarda 15 kişi gözaltına alındı, 5 kişi tutuklandı. İstedikleri kişileri cezaevinden çıkaramayınca metne imza atan büyükelçiler, Türkiye’de hukuki operasyon yapmak isteyen büyükelçiler şimdi de Türkiye’de terör operasyonu yapmaya çalışıyor.

“ULUSLARARASI BİR OPERASYONA KARŞIYIZ”

Başka bir ülkeden bir istihbarat görevlisi, Türkiye’de bazı insanlara iş teklif etti. Türkiye Cumhuriyeti o istihbaratçının kim olduğunu biliyor. Kimin bizi yılan gibi ısırmaya çalıştığını biliyoruz. 15 Temmuz’un da gerisindesiniz. Çok ve net. Uluslararası bir operasyonla karşı karşıyayız.

Madem bu kadar biliyordunuz, PKK ve YPG’nin İstiklal Caddesi’ne düzenlediği saldırıyı avucunuzun içinde neden Türkiye’ye haber vermediniz? Organize ettiğiniz İstiklal Caddesi patlamasını ve arkasını neden Türkiye ile paylaşmadınız?”

NE OLDU?

Aşırı sağcı Rasmus Paludan’ın 21 Ocak’ta İsveç’te Kuran-ı Kerim yakmasına izin verilmesi Türkiye’de tepkilere yol açtı. İsveç’in ardından 27 Ocak’ta Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da Kuran-ı Kerim yakan Paludan, Ankara’daki Danimarka büyükelçisini Dışişleri Bakanlığı’na çağırdı.

ABD, Türkiye’de terör saldırısı olabileceği uyarısında bulundu.ABD’nin elindeki bilgileri diğer ülkelere aktarmasının ardından ABD, Fransa, İtalya, İspanya, Almanya ve İsveç, 27 Ocak’ta Türkiye ile ilgili seyahat uyarıları yayınladı.

ABD uyarısında; “Son zamanlarda Avrupa’da Kuran’ın yakılmasının ardından ABD hükümeti, vatandaşlarını teröristlerin Türkiye’deki ibadethanelere olası misilleme saldırılarına karşı uyarıyor. Teröristler ibadet yerlerine veya Batılıların uğrak yerlerine çok az uyarıda bulunarak veya hiç uyarı yapmadan saldırabilirler.” dedi. .

Konuyla ilgili İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Dost bir ülkeden gelen ve ilgili ülkenin güvenlik uyarı notunda adı geçen kişiler gözaltına alınmıştır.”

31 Ocak ve 1 Şubat tarihlerinde İstanbul’daki İngiliz, Hollanda ve Alman konsoloslukları “güvenlik” nedeniyle geçici olarak kapatıldı. Kanada ve Fransa konsoloslukları vatandaşlarını “saldırı olasılığı” konusunda uyardı.

Yoruma kapalı.