Bakan Soylu: Önümüzdeki 5 yıl herkesin dinlediği bir Türkiye olacak

İçişleri Bakanı Soylu, Bakırköy’de düzenlenen “Erzurum Halk Mitingi”nde yaptığı konuşmada, Erzurum halkının AK Parti’nin kuruluşundan bu yana Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı yalnız bırakmadığını söyledi.

Erzurum halkının Gezi olayları ve 17-25 Aralık darbesi sırasında geri adım atmadığını belirten Soylu, “Tayyip Erdoğan’ı Adnan Menderes gibi ‘Sizi de idam edeceğiz’ diye tehdit ettiler. “Hiçbir şekilde saklanma, tıpkı kurtuluş mücadelesinde olduğun gibi göğsünü gösterdin. 15 Temmuz’da Tayyip Erdoğan’ı yalnız bırakmadın, hiçbir saldırıda yalnız bırakmadın.” dedi.

Erzurum halkının milletin ve ülkenin garantörü olduğunu vurgulayan Bakan Soylu, “Sizler bu ülkeyi masalarda ticarileştirmeye çalışanlara çıplak elle ‘dur’ diyen kahramanlarsınız. Büyük bir yolculuğa çıkıyoruz. Palandöken olarak bu yolculuğun arkasında siz varsınız. Ve çok güçlüsünüz, çok güçlüsünüz.” değerlendirmesini yaptı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu şunları söyledi:

“Bu seçimin en önemli sonuçlarından biri de şudur; Oturan Akşener, Kemal Bey nedir, ‘Ben Başbakan olacağım, siz Cumhurbaşkanı olacaksınız’ Mecliste öyle bir tokat attılar ki ‘alın’ dediler. Sizden’ ile birlikte ‘Cumhur İttifakı 320’nin üzerinde.’ Buyrun’ dediler, parlamenter hükümet sistemi.”

Doğru bir politika izlediklerini anlatan Soylu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın doğru bir politika ile doğu ve güneydoğunun batı ile buluşup bütünleşmesi politikası önerdiğini söyledi.

Soylu, “Önümüzdeki 5 yıl Tayyip Erdoğan’ın liderliğinin doruk noktası olacak ve ona hep birlikte yardımcı olacağız. Dünyada söylediği her sözün herkes tarafından takip edildiği, Tayyip Erdoğan’ın söylediklerini herkesin dinlediği bir Türkiye olacak.” dedi.

Yoruma kapalı.