Bakan Murat Kurum: Seçim sonrası destek bulamayınca millete hakaret etmeye kalktılar

Kesin olmayan sonuçlara göre AK Parti’den İstanbul Milletvekili seçilen kurum, Kartal’da Trabzon Çaykaralılar Derneği’ni ziyaret etti.

Kemençe eşliğinde söylenen Karadeniz türkülerine alkışlar eşliğinde eşlik eden Kurum, konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını getirdiğini söyledi.

İstanbul’un 39 ilçesi ve 963 mahallesinde gece gündüz çalıştıklarını anlatan kurum, kentteki tüm sağlıksız binaları yenileyeceklerini söyledi.

Bakanlık, “Kentsel dönüşümde yarımız” kampanyası için 785 bin bağımsız bölüme bugüne kadar 182 bin başvuru yapıldığını bildirdi.

İkiz kardeş İstanbul ile Trabzon’u birbirine benzeten kurum, “Çünkü ikisinin de galibi Sultan Mehmet’tir. Trabzon, Karadeniz’in oğlu cumhurbaşkanımızın her zaman yanında olmuş, İttifak’ı halktan hep desteklemiştir. Biz yaptık. Onu yalnız bırakmadık. Güzel şehrimize her zaman hizmet ve sanat getirdik” dedi. dedi.

Kurum, AK Parti hükümetleri döneminde Trabzon’da yapılan yatırımlarla ilgili olarak şunları söyledi:

“Çevre ve Şehircilik kapsamında TOKİ aracılığıyla 8 bin 76 konutu tamamlayarak hak sahiplerine teslim ettik, 1031 konut yapmaya da devam ediyoruz. ‘İlk Evim’ projemiz kapsamında Trabzon’da toplam 2 bin 550 konut yapacağız, “İlk İş Yerim” projemizde 250 işyeri Esnafımızın hizmetine sunacağız. “İlk Evim Arsa” projemizde alt yapısı hazır 500 konutluk müstakil ve ortak parsellerimizi hizmetinize sunacağız.”

AK Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın verdiği sözleri her zaman yerine getirdiğini vurgulayan kurum, CHP’lilerin “Bu millete veda edeceğiz” sözlerine dikkat çekti.

Bakan Kurum, “Seçim sonrası destek bulamayınca milletimize hakaret etmeye kalktılar. Milletimize güzel görünmek için parmaklarıyla kalp işareti yapan Kılıçdaroğlu, seçim sonuçlarının ardından vesayetin hazırladığı masaya yumruk attı” dedi. açıklandı.” o ifadeleri kullandı

28 Mayıs’ta da milletin teveccühünü kazanacaklarını vurgulayan Kuruluş, şunları kaydetti: “15 Temmuz’da olduğu gibi kahvelerini evlerinde içmeye devam edecekler. Cumhurbaşkanımızla birlikte televizyonlarda 11 ilde mağduriyetler yaşanıyor” dedi. değerlendirmesini yaptı.

“MİLLİYETÇİLİK EĞİLİMİ SEÇİMDEN SONRA BAŞLATTILAR”

Bakan Kurum, Millet İttifakı’nı eleştirerek, şunları söyledi:

“Seçim öncesi Londra’dan talimat verdiler. Seçimden sonra milliyetçilik hareketini başlattılar. Seçimden önce SİHA, İHA ve TCG’li gemimiz Anadolu’nun üretimini durdurmaktan bahsediyorlardı. Şimdi seçimden sonra ‘Biz’ diyorlar. Biz teröre karşıyız. PKK’ya karşıyız” dedi. Sözünüze kim inanacak? Madem şimdiye kadar karşıydınız, neden masaya oturdunuz?”

Türkiye’nin IMF’ye olan borcunu ödediğini vurgulayan kurum, 28 Mayıs’ta güven yeniden sağlandığında her alanda yatırımlara hızla devam edileceğini kaydetti.

28 Mayıs’ta sandığa gitmek isteyen kurum, “29 Mayıs’ta iki bayram yapacağız. Önce fethin 570. yıl dönümünü kutlayacağız. Ardından Fatih’in torunları olarak Cumhurbaşkanımız Önder’in yanında olacağız. ümmetin ve cumhurbaşkanımızı yeniden cumhurbaşkanı yap.” dedi.

Yoruma kapalı.