Bakan Murat Kurum: Liyakatli kadrolar için 14 Mayıs önemli

“KİMSE KAYBETMEYECEK BİZ KAZANACAĞIZ”

14 Mayıs seçimlerinin öneminin altını çizen Bakan Kurum, “Öyle bir zafer kazanırız ki kimse kaybetmez. 85 milyon kazanılacak. Türkiye kazanacak. El birliğiyle gelip geçeceğiz, sonunda biliyoruz. Onlarla gençlerimiz bizden daha iyi olacak.Gençlerle bir araya geliyoruz.Emekçi kardeşlerimizle bir araya geliyoruz.Türkiye Asrını birlikte inşa edeceğiz.Burada önemli olan bu fotoğrafı görebilmek” Bu bilinçle sandık başına gidiyoruz, ne zaman bir afet olsa milletimizin içinde koşuyoruz, milletimizin bize ihtiyacı olduğunda oraya koşuyoruz. Aynı anlayışla çalışacağız.’Aday, aynı anlayışla İstanbul’umuza ve ülkemize hizmet etmeye devam edeceğim. Elimden geleni yapacağım. Her şeyi yaparım demiyorum ama elimizden geleni yapacağız.’ dedi.

“MİLLİ MÜCADELE ŞEHİRİNİN DEĞERİNİ BİLMEZSENİZ, MİLLET SİZİ AKLINA ALMAYACAKTIR”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun geçtiğimiz günlerde Erzurum’da yaşadığı olayı hatırlatan Bakan Kurum, “Türkiye’nin en büyük şehrinde krizlerle baş edemeyenler, afetlerde milletinin yanında olmayanlar, afetlerde milletin derdiyle yüzleşmiyorlar maalesef” dedi. her şeyi İstanbul dışında yapıyor.Gelecek korkusuyla şehir dışındaki bütün şehirlere gitmeye çalışanlar, Erzurum’un kıymetini, kıymetini kesinlikle bilemezler.İşte geçenlerde bir olay oldu.Erzurum’daki bu olaydan sonra biz de Valimizi ve Belediye Başkanımızı suçlayan, Erzurumlu kardeşlerimizi suçlayan ifadeler gördük. Erzurum’un ağırlığını bilmiyorsanız, Erzurum halkının dışında o şehrin oradaki milli mücadelesinin kıymetini ve kıymetini bilmiyorsanız, şov yapmaya geliyorsun, o zaman insanlar senin kelleni kaldırmıyor, en önemlisi de biz bu olayları tasvip etmiyoruz, adil de bulmuyoruz. Kim oldukları önemli değil. Elbette böyle bir provokasyon Erzurum halkına, Erzurum’un güzel insanlarına mal edilemez. Erzurum konumuyla her zaman örnek olmuştur. Ama gidip Erzurum’u göstermeye çalışırsanız, size gösterilen yerden başka şeyler yapmaya kalkarsanız ne yazık ki ve sonunda Erzurum’u suçlarsanız Erzurumlu size 14 Mayıs’ta gerekli cevabı verecektir. Şimdi oraya gidiyorlar, milletimizi kışkırtmaya çalışıyorlar. Oraya gidiyorlar maalesef milletimizi kandırmaya çalışıyorlar. Ama milli mücadelemizin karargahı olan şanlı Erzurum’umuz buna izin vermeyecektir.”

“45 MİLYAR ESERİMİZİ ERZURUM’A BAĞIŞLADIK”

Bakan Kurum, 21 yıldır olduğu gibi 14 Mayıs’ta da en büyük destekçilerinin Dadaşlar olacağını ifade ederek sözlerini şöyle tamamladı:
“Biz de sizlere hizmet etmeye çalıştık. Erzurum’umuzu hizmetlerimizle, çalışmalarımızla hep yükseltmeye çalıştık. 21 yılda buraya geldiğimde Erzurum’a 45 milyar dolar yatırım yaptığımızı gördüm. Eğitimden. Sağlığa, sanattan kültüre, konutlarımızdan kentsel dönüşüm evlerimize, millet bahçelerimize 45 milyar eserimizi Erzurum’a kazandırdık.Gördüğüm en değerli eserlerden biri o şehrin tarihinin dirilişidir. Erzurum milli mücadelesinin.Bu yüzden kale çevresini gezdiyseniz görmüşsünüzdür.Ulucami çevresinde çok önemli bir kentsel dönüşüm projesi yapıyoruz.Orayı tamamen açtık güzelim.Erzurum’un bahçesini yapıyoruz. Ulu Camimizin hemen arkasinda hem vatandaslarimiz hem de onlarin vatandaslari tarihte gezinecek, orada milli mücadelenin anilarini yad edecekler. çocuklar ve gelecek nesiller Bu anlayışla Erzurum’umuza nice hizmetler vermişiz, Erzurumlular yiğitlikleri ve yiğitlikleri ile her zaman ön plana çıkmışlardır. Ve ülkemizin her zor durumda kaldığı her dönemde ülkemizin temel taşı, lokomotifi, çimentosu, çimentosu olmuştur. Ve biz Erzurum’u hep böyle tanıdık, bundan sonra da böyle tanımaya devam edeceğiz. Arkamızda kardeşlerimizin olduğunu biliyoruz.”

Yoruma kapalı.