Bakan Murat Kurum: Hala kasetlerle, iftiralarla iş yapıyorlar

AK Parti İstanbul Milletvekili Adayı Kurum, Üsküdar Boğaziçi Yaşam Merkezi’nde taksicilerle buluştu.

Programa kullandığı taksiyle gelen Kurum, taksicilerin en zor işlerden birinin olduğunu anlattı.

İlgili bakanlıklar ile taksici esnafının sorunlarına yönelik çalışma yürüttüklerini kaydeden Kurum, şunları kaydetti: “Devlet olarak her zaman siz emekçi kardeşlerimiz, taksicilerimiz başta olmak üzere sizlerin yardımları için çabalıyor, özveride bulunuyor ve zaman ayırıyoruz. İçişleri, Ticaret, Ulaştırma ve Altyapı, Hazine ve Maliye Bakanlıklarımızın başıdır” dedi.

Kurum, İstanbul’daki tüm taksi duraklarının her türlü ihtiyaca cevap verecek şekilde yenileneceğini söyledi.

Taksicilerin plakalarını aldıktan sonra mevzuatta sahip oldukları her türlü haklarını koruyacaklarını ifade eden Kurum, “Aslında biz yasal bir düzenleme hazırladık. Hepsiyle görüşüyorlar. İnşallah vatandaşlarımızın mevcut haklarını sonsuza kadar koruyacağız. taksicilerimiz, otobüs şoförlerimiz ve minibüs şoförlerimiz ile yasal düzenleme ile.Taksicilerimizin emeğini, emeğini hiçbir zaman beceriksiz,beceriksiz,beceriksizlerin insafına bırakmadık.Bundan sonra da onları baş başa bırakmayacağız. dualarınız, Allah’ın izniyle, desteğinizle. Ne yaparlarsa yapsınlar, ellerinden gelenin en iyisini yapmamalılar.” o ifadeleri kullandı

“BU OYUNLAR ONLARIN AKILLARINA UYGUN DEĞİL.”

Kurum, Ülke Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin cumhurbaşkanlığı adaylığından çekilmesiyle ilgili olarak şunları söyledi:

“Muharrem İnce Bey böyle koştu. Ne de olsa kendine inanan var, inanan var, güvenen var. Seçime gidiyordu, iki tane var. seçime günler kaldı.İşte kılıçdaroğlu ve selefi cumhurbaşkanlığı döneminde hala teyp işi yapıyor nereye geldi teyplerle.çünkü bunları bir merkez yönetiyor ve görüyoruz ki cumhurbaşkanlığı seçimine 2 gün kala çekiliyor neden? Bu ülkeyi,ülkemizi,ülkemizi yabancılar yönetiyor.Bu millet yönetecek.Ne kadara.Ne kadar az alırsa o kadar çok.Ne de olsa aday oldu.Ama oyunları görüyorsunuz değil mi?Bu oyunlar… Bu oyunlar FETÖ’nün aklıdır, “Bu oyunlar PKK’nın aklıdır ve oynamaya devam etmelidir. Milletimizle birlikte yürümeye devam edeceğiz, milletimizin izinde yürümeye devam edeceğiz.”

Bakan Kurum, terör örgütleriyle kol kola yürüyenlere milletimizin müsaade etmeyeceğini, devasa yatırımların, işlerin ve projelerin durmasına asla müsaade etmeyeceğini, Türkiye’nin büyük bir güçle yürüyüşünü kimsenin engelleyemeyeceğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye için gece gündüz çalışarak emaneti koruduğunu vurgulayan kurum, 14 Mayıs’ta Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 85 milyon büyük Türk ailesine emanet olduğunu söyledi.

“ERDOĞAN TAKSİMİZLE MÜŞTERİLERİMİZİN BULUŞMASIDIR”

1000 yıllık Anadolu marşının Erdoğan’a emanet olduğunu söyleyen kurum, “Recep Tayyip Erdoğan bize eli nasırlı babaların, ağzı duacı annelerin, evlatlarımızın, taksicilerin, esnafın emanetidir. Emanettir. etrafını saran Ayasofya’nın ezanıyla.” dedi.

Programa Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, İstanbul Taksiciler Odası Eyüp Aksu, taksiciler ve bazı vatandaşlar katıldı.

Yoruma kapalı.