Bakan Kurum’dan kentsel dönüşüm mesajı: 1 buçuk milyonluk dönüşümün temellerini atıyoruz

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı’nın kuruluşu, Esentepe, İzzetpaşa, Kuştepe, Yayla ve Mahmut Şevket Paşa mahallelerinin kentsel dönüşümü için düzenlenen toplantıda Şişli’de bir otelde muhtarlar ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Program hakkında konuşan Kurum, İstanbul’un kıtaları birleştiren, onlarca medeniyete ev sahipliği yapan mübarek bir şehir olduğunu, 21 yıldır 39 ilçe ve 963 mahallede millet için çalıştığını, yönettiğini ve eserler ürettiğini söyledi.

“GEREKEN ÇALIŞMALARI HIZLI BİR ŞEKİLDE YAPACAĞIM TALİMATLARINI VERİYORUM”

Şişli’nin Mahmut Şevket Paşa, Yayla, İzzetpaşa, Kuştepe ve Esentepe semtlerinde vatandaşların mal sorunlarını çözeceklerini belirten kurum, şunları kaydetti:

“Mahallelerimizin sorunlarını biliyoruz. Bugün çözümlerini ortaya koyuyoruz. Bazı mahallelerimizin imar planı var, bazılarının yok. Bazı yerlerin tapusu var, bazılarının yok. Bazı yerlerde planlar iptal oldu. .Bazı yerler ticarete atıldı ve Hazine’ye devredildi.” Bunu yapmaları talimatını verdim. İnşallah vatandaşlarımız tapularına kavuşur. Evini yenilemek isteyen vatandaşlarımızın haklarını kaybetmeden kentsel dönüşüme girmelerini sağlayacağız.”

Bakan Kurum, “Şişli Etfal hastanesi yıkılıp yerine konutlar yapılacak” açıklamasının gerçeği yansıtmadığını belirterek, yıkanın değil, hep yapanın, üretenin tarafında olduğumu vurguladı. millet için çalışır ve milletin ihtiyaçlarını harfiyen karşılar.

Seçimlerin çok yakın olduğunu hatırlatan Kurum, millet için duble yollar, devasa köprüler, tüneller, hızlı tren hatları, şehir hastaneleri, havaalanları, millet bahçeleri, toplu konutlar, tarihi meydanlar ve modern üniversiteler yapanların birlik olmasını temenni ediyor. yandan millet için ise boş vaatlerle girmeye çalışanların olduğunu kaydetti.

“CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BAŞLAMAYI AÇIKLAYACAK”

Bakan Kurum, sosyal medya hesabından kentsel dönüşüm projesini değerlendirerek, “Yarın İstanbul’da asrın dönüşümüne başlayacağız. 1.5 milyonluk dönüşümün ilk temellerini atıyoruz. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hayırlı olsun” açıklamasını yaptı. Haberler. Tüm İstanbulluları bekliyoruz” dedi. dedi.

Yoruma kapalı.