Bakan Koca’dan Hatay’da temeli atılan hastanelere ilişkin paylaşım

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla düzenlenen “Deprem Konutları ve Yeni Devlet Hastaneleri Açılış Töreni”nin ardından Hatay’da açılacak yeni hastanelerin özellikleri ve planlarına ilişkin videoları sosyal medya hesabından paylaştı. .

Antakya Devlet Hastanesi, İskenderun Devlet Hastanesi, Acil Durum Hastanesi ve Defne Devlet Hastanesi’nin temellerinin bugün düzenlenen törenle atıldığını hatırlatan Hatay Gülderen Yeni Yerleşke’de ayrıca 1.000 yataklı şehir hastanesi kurulacak. kayıt edilmiş:

“İskenderun Devlet Hastanesi 600 yataklı ve sismik izolatörlü. Üçüncü basamak sağlık hizmeti verecek olan bu hastanede 154 yoğun bakım yatağı, 27 ameliyathane, 113 poliklinik, kanser merkezi ve kalp ve damar hastalıkları merkezi bulunacak.

Defne Devlet Hastanesi 300 yatak kapasiteli olarak tasarlanmıştır. 80 yoğun bakım yatağı, 12 ameliyathane ve tüm lokasyonlarda hizmet verecek donanıma sahip olacak. Sadece 60 gün içinde vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak.

Antakya Devlet Hastanesi, 400 yataklı. 2 katlı çelik konstrüksiyon olarak inşa edilecektir. 12 ameliyathanesi ve bir kanser merkezi olan üçüncü basamak bir hastane olacak. 10 Mayıs’ta hizmete hazır olmasını bekliyoruz.”

Yoruma kapalı.