Bakan Kirişci: Her şeyi yerlileştirdik, millileştirdik; ama muhalefeti yerlileştiremedik

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, Ankara Ulucanlar Cezaevi Müzesi’nde düzenlenen “Serbest Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Ankara Şubesi 25. Olağan Genel Kurulu’na katıldı. Bakan Kirişci, 25. Olağan Genel Kurulun hayırlı olmasını dileyerek, “MÜSİAD, Anadolu’nun dinamizmi ile iş adamlarımızın girişimci ruhunu buluşturdu. Mevzuat anlamında eksikleri 20 yıl önce tamamlanan tarım sektörü çok şükür Allah’a hamdolsun” dedi. ki bu süreç olaysız geçti.” Düşünün bu ülke bir tarım ülkesi ama tarım kanunu yoktu. Türkiye her alanda olduğu gibi tarımda da gücü sayesinde krizi atlattı. Dünyanın her ülkesi bizim kadar şanslı değildi, açlıkla mücadele edenlerin sayısı çok artmıştı.” savaş, bu bizi İstanbul Sözleşmesi’ne ve 4. zirveye getirdi.22 Temmuz’dan bu yana “Tahıl Koridoru” adı altında güvenlik koridoru aslında bir açlık ve açlık koridoru, koridor diyebileceğimiz bir koridor oldu. mücadele inşa edilmiştir. 690 gemi geçti, geçen erzak miktarı 19.1 milyon ton. Burada da aslan payı için savaşı alkışlayanlar, Ukrayna’nın yanında yer aldıklarını ve adeta Ukrayna’ya gaz verdiklerini ifade edenler ve “ihracat yasağı koyuyorum” diyenler yüzde 53 gibi önemli bir pay aldı. .

‘İHANET DEĞİLSE, BAŞKA NE?
Bakan Kirişci, Tablo 6’da yayınlanan “Ortak Politikalar Mutabakat Zaptı” ile ilgili olarak, “Biz istikrar iş ve ekonomi adamları bunları birbirinden ayıramayız. Önümüzde belli bir tarihi olan bir seçim var. ‘Var, nasıl olsa siyasiler halleder’ diyerek erteleyin. Elimizi, bedenimizi sorumluluğun altına sokmak zorundayız. 2 gün önce yayınlanan sözde anlaşma metni diyorum, diğer her şeye benziyor. Milliyet oranını yüzde 80’e çıkardık ama bu ülkedeki muhalefeti millileştiremedik, yerleştiremedik ve buna çok üzüldüm.Anlaşma metninde bakanlığımla ilgili bölüme bu saçmalıkları yazmışlar. Allah’tan korkun, belki 2013’te AK Parti siyaseti bırakır. Ayrıldın ama en azından daha önce olanları hatırlıyorsun, gerisini hatırlamıyorsan. Bu gerçekten hile değilse nedir? Ve düşünmeden edemiyorum. Bu ülke serbest piyasa ekonomisine geçti ve bu ülkede taban fiyattan bahsediyor. Bir taban fiyat var mı? Bu fiyata müdahale fiyatı denir. Sözde taban fiyat, karma ekonomik modellerde ortaya çıkar. İkincisi, “Ürünlerin fiyatını önceden açıklayacağız” diyor. Henüz ekip olarak ekmediğimiz veya üretmesini bilmediğimiz buğdayın, arpanın, ayçiçeğinin, etin ve sütün kıymetini nasıl bileceğiz?

MASADA 6’DA TÜRK BAYRAĞI KRİTİK
Bakan Kirişci konuşmasında 6 Levha’yı eleştirmeye devam ederek, “Türkiye arka arkaya yazdığı metinleri şu veya bu şekilde ele alıyor, milletin tasvibini ve çıkarlarını bekliyor” dedi. Bunun yerine “Bu Avrupalıların beğenisini topladı. Yazıklar olsun. Her şeyin yerini tespit ettik, millileştirdik ama muhalefetin yerini belirleyemedik. Ne kadar vatandaş buna çok üzüldüm. 6 sofralar toplanıyor arkasında türk bayrağı yok bu ülkenin istiklal ve bağımsızlığını simgeleyen bayrağı yok yazıklar olsun böyle bir muhalefetin olduğu bir türkiyede ne yazık ki herkesle kavga eden bir cumhurbaşkanımız var Yüreği böyle bir liderin varlığını dünya kabul ediyor bu beyler kendilerine göre yok sayıyorlar biz inanıyoruz ki çalışmaya devam edeceğiz aziz milletimiz bizi 15 defa birinci parti yaptı ve bizi sürekli iktidarda tuttu, 21 yıl kesintisiz iktidarda tuttu. . Umarım bunun duracağını düşünmüyoruz. Bu ülkenin bu tür eylemlere ve söylemlere ayıracak zamanı yoktur. 2023, Türkiye’nin Cumhuriyetimizin 100 yılını geride bırakıp yeni bir 100 yıla başlayacağı yıl olacaktır. Bu 100 yılın ana eksenlerinden biri de tarım ve ormancılık sektörü olacak.

Yoruma kapalı.