Bakan Kasapoğlu: Sporda destan yazmaya devam edeceğiz

Antalya’da düzenlenen 10. Avrupa Artistik Cimnastik Şampiyonası’ndan madalya ile dönen milli cimnastikçiler, İzmir’de Türk bayrakları ve çiçeklerle karşılandı. Adnan Menderes Havalimanı’ndaki resepsiyona Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Eskici’nin yanı sıra çocuk ve genç sporcular katıldı. Çepeçevre ve ring aparatlarında bir ilke imza atarak Avrupa Şampiyonu olan Adem Asil başta olmak üzere tüm sporcuları tebrik eden Bakan Kasapoğlu, karşılamanın ardından milli cimnastikçileri Türkiye yapımı Togg aracıyla evlerine kadar eşlik edeceğini söyledi.

‘HER ZAMAN ONLARIN YANINDAYIZ’
Bakan Kasapoğlu, “Bizi gururlandıran sporcularımızın ve şampiyonlarımızın alnından öpüyorum” diyen Bakan Kasapoğlu, “Onlara varlıkları için canı gönülden teşekkür ediyorum. Artık Türkiye birçok branşta olduğu gibi jimnastikte de tarih yazıyor. Başarı bir kerelik başarı değil. Her alanda ilk madalya ama daha önceki madalyalarla Avrupa’da her zaman birinciyiz. Jimnastik Türkiye için yeni bir branş ama Ferhat, İbrahim, Adamemi, Ahmet ve Ayberk sayesinde var kızlarımızla birlikte gelen güçlü bir nesildir. Öğretmenlerimizin emekleri takdire şayandır.Biz devlet olarak her zaman yanlarındayız. Bakanlık ve hükümet olarak Cumhurbaşkanımızın liderliğinde spor destanları yazmaya devam edeceğiz” dedi.

“YÜKSEK ÇIKARACAĞIMIZA İNANIYORUM”
Türk sporunda rekorların kırıldığını ve bu rekorları kırmak için yeni şampiyonlar yetiştirildiğini ifade eden Bakan Kasapoğlu, “Önümüzde 2024 Paris Olimpiyatları var. Yeni başarılarla daha da yukarılara koşacağımıza inanıyorum. İzmir’imiz Türkiye’nin her yerinden yeni şampiyonlar ve yeni yıldızlar bir arada Antrenmanlara devam edeceğiz.Cimnastikten yüzmeye okçuluktan boksa güreşten haltere birçok branşta zirveye koşan bir Türk sporu ve atleti var. gururumuzdur. 85 milyon bu gururu hak ediyor. Türkiye tesislerde devrim yaptı, altyapısıyla sporda devrim yaptı. Sporda güçlü Yürüyüşümüz hem Avrupa’da hem de dünyada devam edecek” dedi.

Bakan Kasapoğlu, milli sporcuların başarılarından gurur duyduğunu belirterek, “İnanan, sebat eden, çabalayan dinamik bir genç nüfus var ve onların her daim hizmetinde olan bir devlet, hükümet ve millet var. İnanıyorum ki biz inşallah bu gururu o yakışıklı gençlerle taçlandırmayı başaracaktır.Bizi her zaman destekleyen bu yakışıklı gençlere, nurlu yüreklerine, emeklerine, emeklerine, kıymetli hocalarımıza ve ailelerine minnettarız.Milletimize minnettarız. Onlarla tanışmaya geldim ama bizi gururlandırdılar.Bizi bir gurur daha bekliyor.Bir gurur daha bizi bekliyor.Umarım Togg onları evlerinde yanlarına bırakır.” ifadesini kullandı.

‘ÇOK MUTLU VE GURURLUYUM’
Milli cimnastikçi Adem Asil, “Çok mutluyum, çok gururluyum. Ülkemize bu madalyaları kazandırdığı için çok gururlu. Bakanımıza, federasyonumuza ve herkese çok teşekkür ediyorum. Gelen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Yoruma kapalı.