Bakan Karaismailoğlu ve Başkan Öztekin Kağıthane –İstanbul Havalimanı hattını inceledi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin ile birlikte İstanbul’da Kağıthane-Havalimanı metrosunu alarak incelemelerde bulundu. Kağıthane’ye giden metro inşaatının ticari olduğunu söyleyen Öztekin, günde 800 bin yolcu kapasiteli Kağıthane-İstanbul Havalimanı hattının İstanbul’un Kağıthane’nin dünyaya açılan kapısı haline geldiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından geçtiğimiz hafta hizmete açılan Kağıthane-İstanbul Havalimanı Metrosu, günde onbinlerce yolcu taşıyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, metrodaki çalışmaları incelemek için Kağıthane’ye geldi. Bakan Karaismailoğlu’na sınavlarında Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin eşlik etti.

Kağıthane istasyonundan metroya binen Bakan Karaismailoğlu ve Başkan Öztekin, 24 dakikada İstanbul Havalimanı’na ulaştı. Gezi sırasında vatandaşlarla sohbet eden ikili, metro projesinden memnuniyetlerini ölçtü. Norveç’e gittiğini söyleyen bir vatandaş; Hattın havalimanı ulaşımında büyük kolaylık sağladığını söyledi.

Bakan Karaismailoğlu, Kağıthane-İstanbul Havalimanı Metrosunun Kağıthane-Gayrettepe bağlantısına ilişkin de açıklamalarda bulundu: “Bu hattın devamı olan Kağıthane-Gayrettepe 3.5 kilometre. Kağıthane İstanbul Havalimanı Metromuzu açalı bir hafta oldu. Dünyanın en iyi ve en işlek havalimanına Türkiye’nin en hızlı metrosu ve dünyanın en kaliteli metrosu ile hizmet verdik. Bağlantıları tamamladığımızda toplamda 69 kilometreye ulaşacak devasa bir şehir içi metrosundan bahsediyoruz. Yıl sonuna geldiğimizde Gayrettepe’den İstanbul Havalimanı’na, Arnavutköy, Başakşehir, Küçükçekmece ve Marmaray’a uzanan toplam 69 kilometrelik dev bir şehir içi metro hattı olacak. Hatta Küçükçekmece-Marmara istasyonundan 80 kilometrelik Marmaray’ı da eklerseniz yaklaşık 150 kilometrelik uzunluğuyla İstanbul’un şehir içi toplu ulaşımının tam bel kemiği olacak bir hattan bahsediyoruz. Onları bulmacanın parçaları olarak eklemeye devam ediyoruz.”

Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, Bakan Karaismailoğlu’na yatırımları ve destekleri için teşekkür ederek, ”Kağıthane, İstanbul’un dünyaya açılan kapısı oldu. Günlük 800 bin yolcu kapasiteli bu metro hattı sayesinde Kağıthane ulaşımdaki konumunu en üst seviyeye çıkarmış durumda. Metronun açılmasıyla birlikte Kağıthane’deki ticaret hacmi her geçen gün artıyor. Yeni yaşam alanları, üniversiteler ve uluslararası firmalar adres olarak Kağıthane’yi seçiyor.” dedi.

Yoruma kapalı.