Bakan Karaismailoğlu: Türkiye’yi ulaşımda uluslararası bir koridora çevireceğiz

“YAP İŞLETT TRANSFER KAPISI HİZMET KALİTESİ”

Panelde konuşan ICA İçtaş Genel Müdürü Serhat Soğukpınar, “Yap-işlet-devret sadece bir finansal model değil. Girdiği her sektöre hizmet kalitesini de getiriyor. Ürettiğinizi hızlı bir şekilde nihai tüketiciye ulaştırmanız gerekiyor.” Burada eksik kalan parçamız demiryolu. Bunu sağladığımızda, Türkiye’den dünyaya yayılacak bir merkez haline gelebiliriz. 2023’e kadar ve sonrasında bu bizim asrın projemiz olacak. Eksiğimiz yok, fazlamız var. Kamu ve özel sektör işbirliğinin getirebileceği dinamizm budur. Çin’de ve Almanya’da üretileni biz de üretiyoruz. Sözleşmeler ve teknoloji açısından yapamayacağımız hiçbir şey olmadığına inanıyoruz.”
TOBB Karayolu Yolcu Taşımacılığı Meclis Başkanı Prof. son 20 yıl.’ Ilıcalı şöyle devam etti: “Kamu-özel sektör işbirliği olmasaydı bu projeler olmazdı. 2003-2021 yılları arasında karayollarına 112,4 milyar dolar, deniz yollarına 2 milyar dolar harcandı. 2023-2053 vizyonunda büyümeyi hedefliyoruz. Bu yatırımın 10 katı.”

TÜRK YÜZYILI ZİRVESİNE SPONSORLARDAN GÜÇLÜ DESTEK

Türk Yüzyılı Zirvesi’nin ana sponsorları Aydem Enerji, Demirören Holding, Erciyes Holding, Halkbank, Kalyon, Koza Altın İşletmeleri, Turkcell, Türk Hava Yolları, Türk Telekom, Vakıfbank, Ziraat Bankası, Aydınlı, EnerjiSA I EnerjiSA Üretim, Kuzu Grubu destek sponsorlarıdır. Artaş Grup, Cengiz Holding, DAP, EPİAŞ, Eren Enerji, ICA, Kuzey Marmara Otoyolu, Koleksiyon, Papara, Philip Capital, Shell, Suryapı, Torkam Holding, Kargomsende, Tedaş, TEİAŞ, EÜAŞ, Tenmak, TPIC, Türkiye Petrolleri, Botaş, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Botaş International, Eti Maden, TKİ, TC Şubeleri, MTA ve MAPEG

Yoruma kapalı.