Bakan Hulusi Akar: Kendine güvenen geçmeyi denesin

ANKARA’DAKİ OPERASYON MERKEZLERİNDE DE İZLENEBİLİR

Türk Silahlı Kuvvetlerinin terörle mücadelede ve sınır güvenliğinin sağlanmasında çok başarılı görevler ortaya koyduğunu ifade eden Bakan Akar, “Yüksek teknoloji ile donatılmış Mehmetçik, görevini gece gündüz başarıyla yerine getiriyor. Çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Suriye ile sınır, İran, Irak beton modüler duvar, metal çitler ve hendeklerin de dahil olduğu bir engel sistemi ile korunmakta ve bu bariyer sistemi gözlerle ve elektronik cihazlarla takviye edilerek gece gündüz izlenmektedir.Sınır hattındaki en küçük hareketlerden daha fazlası, taktik çerçeve Ankara’daki operasyon merkezlerinden de izlenebilecek” dedi.

SADECE ELEKTRİK SİSTEMİYLE YAPAMIYORUZ

Sadece elektronik sistemlerle yetinmediklerini, devriyelerle sınırların her an kontrol altında tutulduğunu kaydeden Bakan Akar, herhangi bir girişime ekiplerin anında müdahale ettiğini söyledi.

İstatistiki verilerin de çalışmalarında başarılı olduğunu kanıtlayan Bakan Akar, “Mehmetçik, kendisine verilen görevleri yüksek bir moral ve motivasyonla yerine getiriyor.” dedi.

Mehmetçi’yi özverili çalışmasından dolayı tebrik eden Bakan Akar, “Mehmetçi’nin emeğine tüm kamuoyu saygı duyarken, biz bazı siyasetçilerin burada çok zor şartlar altında arkadaşlarımızın görev ve emeğine saygı duymasını bekliyoruz.” dedi.


Yoruma kapalı.