Bakan Dönmez Bilecik’te: Van’da, Diyarbarkır’da ne konuşuyorsak burada da aynısını konuşuyoruz

AK Parti Eskişehir Milletvekili Fatih Dönmez, partisinin Bilecik’teki sandık başına yaptığı ziyarette yaptığı konuşmada, Sakarya savaşının sanıldığı gibi Adapazarı’nda değil, Bilecik civarında çıktığını ve hikâyenin burada olduğunu söyledi. .

Dönmez dedi ki:

“Hizmet vermeye, çalışmalar yapmaya ve yatırımlara devam etmeye çalıştık. Eğitimden sağlığa, enerjiden ulaştırmaya, sanayiden tarıma 80 yılda yapılamayan hatta yapılamayan birçok projeyi hayata geçirdik. Hayal edin, inşallah asırlık Türkiye’de alt yapı büyük ölçüde tamamlandı ve Türkiye’yi bir araya getireceğiz.” Şimdi birisi Van’a gidiyor, Diyarbakır’a gidiyor. Elbette gidiyorlar ama orada farklı işaretler veriyorlar. Buraya geliyorlar ve biz farklı konuşuyoruz. Burada nasıl konuşuyorsak burada da aynı şekilde konuşuyoruz. Güneyde nasıl konuşuyorsak, kuzeyde de aynı şekilde konuşuyoruz. Şehri vatanımız olarak görüyoruz.”

Fitne ve fesada izin vermeyeceklerini belirten Bakan Dönmez, 5 oyla ülkeyi bölen, darbe yapanlarla yan yana duramayacaklarını söyledi. “Kendine Söz Ver” pankartlarına işaret eden Dönmez, tarihte birçok sözler verildiğini ve tutulmayan sözler olduğunu hatırlattı.

“HALKIMIZ ARTIK TÜM İLÇE VE ŞEHİRLERİMİZDE ODUN VE KÖMÜR YAKMIYOR”

Bakan Dönmez, yıllardır yaygın olarak kullanılan tek şeritli otoyolların yetersiz kaldığını belirterek, şunları kaydetti:

“Biz bu yollarda çok insanımızı kaybettik. Hamdolsun bakın şimdi Mekece’den başlayıp Bozüyük’e kadar karayolu standartlarına göre kaliteli bir yol yaptık. Memnun kalmadık. Bizimki gelmeden önce burada doğalgaz yoktu. geliyor 2007’de Bilecik şehir merkezine getirdik. Şimdi bakın insanımız artık odun kömür yakmıyor, Bilecik şehir merkezinde değil tüm ilçe ve illerimizde modern ve konforlu bir yakıt olan doğalgaz kullanıyor bunu getirdi. gaz sormana gerek yok bizden önce akılları nerdeydi 1986 da bu ülkeye doğalgaz geldi çünkü 20 o zaman Recep Tayyip Erdoğan neden yoktu o yüzden bekleniyordu pazar inşallah kritik bir gün gün sandıklarımıza, oylarımıza sahip çıkacağız Bilecik’imize daha önce olduğu gibi milletvekillerimiz Halil Eldemir ve Hüsnü Ersoy başta yiğit Recep Tayyip Erdoğan sahip çıkacak.”

Dönmez, bir muhabirin Taşra Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin cumhurbaşkanlığı adaylığından çekildiğini hatırlatması üzerine şu değerlendirmelerde bulundu:

“Bugün Muharrem İnce adaylıktan çekildiğini söyledi. Üzerinde çok baskı var gibi. Ama biz bu olaylara yabancı değiliz. Ondan önce rahmetli Deniz Baykal’ı şantajla görevden almışlardı. O kadar da değil.” 2018’de Cumhuriyet Halk Partisi’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce aynı yöntemle onu zorla adaylıktan çekmeye ve siyasetin dışında tutmaya çalışıyor.Tabii bu onun kararı, biz yolumuza devam edeceğiz. adayların geri kalanı ”.

Bilecikli esnafı ziyaret eden Dönmez, Gölpazarı ilçesi vatandaşlarıyla da görüştü.

Yoruma kapalı.