Bakan Çavuşoğlu: 36 ülkeden 3 bin 319 personel sahada

DEPREM MAĞDURLARI OTEL VE ​​PANSİYONLARA YERLEŞTİRİLECEK

Evleri yıkılan vatandaşlara barınma, yiyecek ve içecek sağlanması için tüm kurumların seferber edildiğini belirten Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında yurt dışında birçok ilde vatandaşlara barınma imkanı sağlanması için çalışma başlatıldığını söyledi. deprem bölgesi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un koordinasyonunda Antalya, Muğla ve Mersin’de vatandaşların yeterli kapasiteye sahip otellerde konaklaması için gerekli çalışmaların yürütüldüğünü kaydeden Çavuşoğlu, bugün Antalya’ya geldiğini ve sahip olduklarını kaydetti. Kundu, Manavgat Side ve Alanya’da turizm sektörü temsilcileri ile 3 toplantı gerçekleştirdi.

Antalya’da kriz merkezi kurulduğunu belirten Çavuşoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bugün yaptığımız toplantılar sonrasında Cumhurbaşkanımızın da altını çizdiği üzere 50 binin üzerinde yatak kapasitesine ulaştık. Vatandaşlarımız deprem bölgesinde gelip kalsınlar diye. “.Hepsini depremzedelere tahsis ettik, yaklaşık 4 bin 380 yatak. Vatandaşlarımız bugünden itibaren Antalya’yı ziyaret edecekler. İster otel sahibi olsun, ister devletimizde yapı olsun, sunulan imkanlarla gelip yerleşme imkanı bulacaklar.”

Seferber olan tüm turizmcilere teşekkür eden Çavuşoğlu, koordineli bir şekilde çalıştıklarını söyledi. Açık olan otellerin bir kısmını depremzedelere ayırdığını belirten Çavuşoğlu, kış sezonu nedeniyle kapalı olan otellerin açılması için çalışmalara başladığını söyledi.


Yoruma kapalı.