Bakan Akar’dan ”terörle mücadelede kararlılık” mesajı: Başlarına yıkıldı!

Akar, Tokat Valiliği tarafınca düzenlenen etkinlikte, şehit yakınları ve gazilerle bir araya geldi.

“Yiğitler yatağı” olarak vasıflandırılan Anadolu’nun incisi Tokat’ta bulunmaktan, şehit aileleri ve gazilerle bir araya gelmekten duyduğu gururu ifade eden Akar, konuşmasının başlangıcında şehitlere rahmet, gazilere şifa dileklerini iletti.

Şehit aileleri ve gazilerin tüm cemiyet nezdindeki önemine vurgu meydana getiren Akar, şehitlerin ve gazilerin kanları yardımıyla bu toprakların vatan bulunduğunu belirtti.

Terörle mücadelenin tek yürek, tek yumruk olarak sürdüğünü ifade eden Akar, şunları kaydetti:

“85 milyon vatandaşımızın güvenliği, savunmasına yönelik çaba içindeyiz. Faaliyetlerimiz büyük bir azim ve kararlılıkla devam ediyor. Yurt içinde kökü kazınmakta olan teröristlerin yurt dışındaki kalıntıları da Mehmetçik tarafınca kovalanmakta. Onların tüm barınakları, sığınakları, inleri Mehmetçik tarafınca başlarına yıkıldı, yıkılmaya devam ediyor. Asil milletimizi 40 senedir başına bela olan bu musibetten kurtarmakta kararlıyız, hedefimiz bu.”

Şehit ailelerinin ve gazilerin yakın ilgisiyle karşılanan Bakan Akar’a Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever ile Kara Kuvvetleri EDOK Komutanı Korgeneral Sinan Yayla da birlikte rol aldı.

Öte taraftan Bakan Akar, etkinlik öncesi cuma namazını kıldığı Gazi Osman Paşa Camisi’nin çıkışında vatandaşların sevgi gösterisiyle karşılandı.

Yoruma kapalı.