Bahreyn’den Bursa’daki Yenişehir Havalimanı’na ilk charter sefer yapıldı

Bursa’nın Cenup Marmara’da ana gezim destinasyonu olması için yürütülen emek harcamalar kapsamında Bahreyn’den gelen 146 kişilik gezgin kafilesi Yenişehir Havalimanı’nda çiçeklerle karşılandı.

Turizmcilerin girişimleriyle Bahreyn’den Bursa’ya yapılacak charter uçuşların haftada bir kez karşılıklı olarak yıl boyu sürmesi planlanıyor.

Turistleri karşılayan Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, gazetecilere yapmış olduğu açıklamada, bu tür seferlerin kendilerini mutlu ettiğini söylemiş oldu.

Seferlerin gerçekleşmesinde alın teri dökenlere teşekkür eden Aydın, “Misafirlerimizi burada ağırlamak değişik bir gurur benim için. Burada üç mevsimi birden yaşıyoruz. Uludağ’da kar var, burada güneş var, denizimiz var, kaplıcalarımız var. Memleketimiz için hayırlı olsun.” dedi.

İl Kültür ve Gezim Müdürü Kamil Özer de mühim bir destinasyondan Bursa pazarı için başlangıç yapıldığını söyledi.

Özer, Bursa’nın ziyaretçi sayısının her geçen yıl arttığını dile getirerek, “Bursa’ya direkt charter uçakların inmesi mühim bir başlangıç. Ana pazar olarak Bursa’nın baz alınması, misafirlerin Bursa’da konaklaması, kültür, alışveriş ve sıhhat turizmi açısından mühim bir süreci oluşturacak. Buradan çarşı, pazar, hepimiz pozitif etkilenecek. Bu süreci hep beraber daha ileriye taşıyacağız.” ifadelerini kullandı.

Türkiye Gezi Acentaları Birliği (TÜRSAB) Cenup Marmara Temsil Kurulu Üyesi Doğan Sager, gerçekleşen uçuşun Bursa için oldukça mühim bulunduğunu altını çizdi.

Her çarşamba Bahreyn’den karşılıklı seferlerin düzenleneceğini aktaran Sager, “Bunlar başlangıç. Daha değişik programlar yapacağız. Bursa’nın ana destinasyon olmasını, birçok ülkeden gezinsel seyahatlerin buraya gerçekleştirilmesini amaçlıyoruz.” diye konuştu.

Bahreynli gezim acentesinin Genel Müdürü Abdul Monem Al Yaqoob ise Bursa’ya başlatılan seferlerin devamının geleceğini söylemiş oldu.

Yoruma kapalı.