Bahçeli’de 7’li koalisyon tepkisi: Türkiye’yi 7’ye bölmek istiyorlar

Sivas Cumhuriyet Meydanı’nda vatandaşlara seslenen Bahçeli, Türkiye’nin yapılması gerekenlerden büyük tecrübe kazandığını ve deprem afeti döneminde benzeri görülmemiş bir gayretle çalışıldığını söyledi. Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yönetiminde değerli meslektaşları ve bürokrasideki yardımcılarıyla birlikte meselenin kararlılıkla çözüldüğünü ve bunun sonucunda 106 günde dünyada eşi benzeri olmayan bir başarıya imza atıldığını vurguladı.

“YENİ BİR DAYANIŞMA ÖRNEĞİ GÖRÜLDÜ”

Bu başarıyı hafife almanın, siyasi olarak yok saymanın, fitne ve melanetle küçümsemenin doğru olmadığını belirten Bahçeli, şunları kaydetti:

“Bunları yapanları takdir ederken neden iftira atıyorsunuz? Hangi partiden olursanız olun, bu ülkenin çocuğuysanız, ani felaketlerin yaşandığı böyle kritik günlerde dayanışma içinde olalım ve dayanışma içinde olalım. kardeşçe sorunları çözüyor ama neden bunlar olmuyor devlet nerde hala devam ediyor türkiye normalleşme sürecine girmeye başladı yeni bir hayat yeni bir türkiye yeni bir dayanışma örneği görüldü Türkiye. Bu devam etmeli”.

Türkiye’de çok partili hayata 1946’da geçildiğini hatırlatan Bahçeli, o tarihten bu yana 17 koalisyon hükümetinin kurulduğunu söyledi.

Koalisyon hükümetlerinin kısa ömürlü olduğunu ve sadece 5-6 siyasi partinin iktidarda olduğunu belirten Bahçeli, “Ancak Türkiye’nin hiçbir sosyal ve ekonomik sorunu çözülemediği gibi iç güç ve güçlere karşı çıkmak da mümkün olmadı. Millet olarak Türkiye’nin başına bela olan, Mevcut sistemin uygulanmasını eleştirenlere sesleniyorum ki mevcut sisteme dönelim, şimdiye kadar 17 koalisyon hükümeti kuruldu, hepsi 1-2 yıl yaşadı, Böyle bir yapıyla bu sorunlar aşılabilir.Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ikinci dönem seçimleri yaşanırken bazı siyasi partiler birleşti, bazıları ittifak kurdu, bazıları başka yollara başvurdu.” dedi.

Bahçeli, 7 partiden oluşan ve yarın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde nasıl temsil edileceğinin belirsiz olduğu, paydaş üreten, büro dağıtanlarla Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntıyı aşmasının mümkün görünmediğini savundu. yönetimde istikrar yerine

Yoruma kapalı.