Ayşe Altuntaş cinayetinde sanığa yeniden müebbet hapis cezası

ATV’de yayınlanan Müge Anlı e Tatlı Sert programında bir yıldır aranan Ayşe Altuntaş’ın sevgilisi Mehmet Taşdelen tarafından öldürüldüğü iddia edildi. Yargıtay, kendisini tabancayla öldürüp mezara gömdüğü iddiasıyla “kasten kasten adam öldürme” suçundan müebbet hapis cezasına çarptırılan Mehmet Taşdelen hakkındaki kararı bozdu.

ETKİNLİK SİTESİNDE YAPILAN KEŞİF

İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’nde yeniden görülen davada tutuklu sanık Mehmet Taşdelen, olayın cinayet değil intihar olduğunu öne sürerek hakkındaki suçlamayı kabul etmedi ve olay yeri incelemesi istedi. Geçtiğimiz aylarda cinayetin işlendiği olay mahallinde bir bulguya ulaşılmıştı.

GÖRÜŞ BELİRTİLMİŞTİR

Sanık Mehmet Taşdelen bugün görülen duruşmada cezaevinden çıkarıldı. Tarafların avukatlarının hazır bulunduğu duruşmaya Ayşe Altuntaş’ın eşi ve kızı da katıldı. Savcı esasa ilişkin mütalaasını açıkladı. Mütalaasında, suçu kendisine karşı işlediğini ve Ayşe Altuntaş’ı olay tarihinde üzerinde taşıdığı tabancayla öldürdüğünü ve mezara gömüldüğünü belirterek, sanığın “kasten öldürme” suçundan cezalandırılmasını talep etti. yanında mezar.

ÖMÜR BOYU TUTUKLU OLDU

Mütalaaya katılmadığını ifade eden Mehmet Taşdelen, “Mağdur benim ve tahliyemi istiyorum. Onu ben öldürmedim, o intihar etti. İstifamı istiyorum” dedi. Şikayetçi aile, sanığın cezalandırılmasını istedi. Mahkeme, sanık Mehmet Taşdelen’in “kasten öldürme” suçundan müebbet hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi. Aynı zamanda heyet, sanığın pişmanlık gösteren herhangi bir davranışta bulunmadığını, takdir ve iyi halden dolayı indirim uygulamadığını söyledi.

Yoruma kapalı.