Ankara depremzedelere yuva oldu – Son Dakika Haberler

Kahramanmaraş merkezli 10 ilimizi vuran 10. yüzyılda deprem bölgesinden Ankara’ya getirilen depremzedelere sıcak yuva bulma çalışmaları sürüyor. AK Parti Ankara İl Başkanlığı’nın başlattığı “Benim Evim Senin Evin” kampanyası yaralara merhem oldu. Geçtiğimiz günlerde Elbistan’da terzi dükkanı işleten Özgen Yıldırım ve eşi Meral Yıldırım yeni bir yuva buldu.

Elbistan’da evi yıkılan Meral Yıldırım da evinin kapısını kendilerine açan hayırsever ev sahibine teşekkür ederek, bu proje ile depremden etkilenen vatandaşların mağduriyetlerinin giderileceğini söyledi.

Meral Yıldırım: “Recep Tayyip Erdoğan elinden geleni yapıyor. Mutluyuz. Yardımlar çok gidiyor. Elbistan’da yardım gitmeyen yer yok. Yardımlar gidiyor. Devlet elinden geleni yapıyor. Devlet yardım etmeye çalışıyor. Her yere ulaşabiliyorum. Ben halimden memnunum. Evlerimize yerleşmelerini istiyoruz. Millet, devlet el ele, hepimiz birlik olmalıyız. Halkımız da birlik oldu” dedi.

Depremzede Özgen Yıldırım ise devletin şefkatli bir anne gibi olduğunu söyleyerek, devletin kendilerini önemsediğini ve yapılan yardımlardan memnun olduklarını vurguladı. Yıldırım, “Başımıza gelen bu musibette devlet her zaman yanımızda oldu. O anı ancak yaşayanlar bilebilir. O anlarda afeti yaşamak çok zordu. Allah’a şükür hiçbir kaybımız olmadı. “Yoksulların ve yetimlerin koruyucusu oldu. Allah herkese böyle bir devlet başkanı nasip etsin” dedi.

Yoruma kapalı.