Altılı Masa’ya bir aday daha: Kılıçdaroğlu’ndan daha tahsilliyim

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan katılmış olduğu yayında soruları cevapladı.

Sığınmacı karşıtlığıyla sık sık gündeme gelen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, bu kere gözü yükseklere dikti. Özcan, kendisinin Cumhurbaşkanı talibi olacak özgüvene ve başarı öyküsüne haiz bulunduğunu söylemiş oldu. “Kendime güveniyorum” diyen Tanju Özcan, girmiş olduğu son 5 seçimi de kazandığını hatırlattı.

“KILIÇDAROĞLU’NDAN DAHA TAHSİLLİYİM”

Özcan, “Genel Başkanımız (Kemal Kılıçdaroğlu), kimi zaman ‘başarı öyküsü’ diyor ya işte o bende var. Devlet tecrübesine de sahibim; 8 yıl milletvekilliği yaptım. 1991’de üniversiteye girerken Türkiye’nin altın evlatlarından biriydim. Her türlü puan türünde ilk 500’e girdim. Yüksek lisans yaptım. Kılıçdaroğlu’ndan daha tahsilliyim. Siyasal deneyimim de ondan azca değil. Ekrem Bey (İmamoğlu) ve Mansur Bey’den (Yavaş) de daha iyiyim. Doğrusu bu ülkeyi ben niye yönetmeyeyim? Bu kadar baskı altında Bolu Belediyesi’ni yönetiyorsam Türkiye’yi de yönetirim” dedi.

“MANSUR YAVAŞ’IN BENDEN NE FAZLASI VAR?

Mansur Yavaş’ı oldukça sevdiğini vurgulayan Tanju Özcan “Size soruyorum, Mansur Bey’in benden ne fazlası var? Ben Ankara, o İstanbul hukuk mezunu. O Beypazarı Belediye Başkanlığı yapmış, ben senelerce vekillik… Ben milletvekiliyken Ekrem Bey, Beylikdüzü ilçe başkanıydı. Doğrusu benim 10 yıl ilkin bulunduğum görevlerdeydi” ifadelerini kullandı.

Bolu Belediye Başkanı Özcan, “6’lı masanın cumhurbaşkanı talibi kim olacak?” sorusuna ilişkin ise “Bilmiyorum” yanıtını verdi. Özcan “Seçim zamanı açıklansın adayımızı duyuracağız demişlerdi. Şu an aklıma geldi, eğer aday söylenmezse 6’lı masaya bir dilekçe yazıp ‘Ben aday olmak isterim’ diyebilirim. Seçim zamanı de neredeyse netleşti. Hatta dilekçeyi yarın yazayım” diye konuştu.

Yoruma kapalı.