Altılı Masa’da bilinmeyen ”Davutoğlu” krizi! Aylar sonra açıklandı

CHP eski milletvekili Sulh Yarkadaş, altılı masanın ilk günlerinde daha evvelde bilinmeyen bir krizin yaşanmış bulunduğunu deklare etti. Yarkadaş, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun masadaki genel başkanlara “İçinizde Başbakanlık icra eden tek şahıs benim, o yüzden benim en başta oturmam gerekir.” söylediğini beyan etti. Kılıçdaroğlu da Davutoğlu’nun talebi karşısında genel başkanların masaya alfabetik sıraya gore oturabileceği formülünü üretmişti. Daha sonra ise 6 önder, yuvarlak masa çevresinde toplanma sonucu almıştı.

Eski CHP Milletvekili Sulh Yarkadaş, Altılı Masa’nın ilk kurulduğu günlerde bir ‘koltuk’ krizi yaşadığını ve bu yüzden bir süre toplantıların gerçekleştirilemediğini söylemiş oldu.

“İÇİNİZDE BAŞBAKANLIK YAPAN TEK KİŞİ BENİM”

Sulh Yarkadaş, TV100’de gösterilen köşe yazısında Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun kibrinin masada büyük bir krize yol açtığını dile getirdi. Yarkadaş, Davutoğlu’nun altılı masadaki genel başkanlara “İçinizde Başbakanlık icra eden tek şahıs benim, o yüzden benim en başta oturmam gerekir” söylediğini aktardı.

YUVARLAK MASA ÇÖZÜMÜ

Yarkadaş, krizin “yuvarlak masa” çözümü ile aşıldığını belirterek “Davutoğlu’nun kibri yüzünden bir süre toplanamayan Altılı Masa en sonunda her insanın eşit olduğu “yuvarlak masa” çözümünü bulmuş, partiler ise ‘alfabetik sıralama’ya gore lanse edilmişti.” dedi.

KILIÇDAROĞLU DA “ALFABETİK SIRA” ÇÖZÜMÜNÜ ÜRETMİŞTİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da liderlerin masaya oturma sırasına ilişkin yapmış olduğu bir konuşmasında Davutoğlu’nun talebinden bahsetmese de bir kriz bulunduğunu belli etmişti. Kılıçdaroğlu, “Partiler alfabetik sıraya gore oturabilirler yada Genel Başkanların soyadı sırasına gore oturabilirler” formülünü ortaya atmıştı.

Yoruma kapalı.