Alman hükümetine ortak çağrı: Yeterince çaba göstermiyorsunuz

Amadeu Antonio Vakfı, Göçmen Örgütleri Konferansı (BKMO) ve İnsan Hakları Grubu (BMB) tarafınca meydana getirilen ortak açıklamada, “Koalisyon hükümeti sorunları ciddiye alıyor. Sadece ortada stratejik bir konsept yok ve koalisyon anlaşmasında yer edinen tedbirlerin birçoğu hemen hemen uygulamaya konulmadı.” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, aşırı sağ ile aşırı sağcı grupların, Almanya’da demokrasi ve güvenliğe yönelik en büyük tehdidi oluşturduğu vurgulandı.

Almanya’da mültecileri, göçmenleri, Yahudileri ve Müslümanları hedef alan saldırıların önlenmesi için daha kuvvetli tedbirler alınması çağrısında bulunulan açıklamada, “Aşırı sağcı propaganda ve şiddetin yarattığı tehlikeler azalmamış, aksine artmıştır. Sığınmacı barınaklarına yönelik son saldırılar bunun bir tek bir örneğidir.” değerlendirmesinde bulunulmuş oldu.

Açıklamada, hükümetten ırkçılıkla savaşım için ortak strateji geliştirmek suretiyle sivil cemiyet örgütleriyle iş birliğini çoğaltması, yapısal ırkçılık sorununu ele almak suretiyle bir “katılım yasası” kabul edilmesi talebinde bulunulmuş oldu.

Yoruma kapalı.