AK Partili Numan Kurtulmuş’tan ’14 Mayıs’ mesajı: Türkiye Yüzyılı’nın kapıları sonuna kadar açılacak

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm liderlerin sahada çalışmaya başladığını söyledi.

Seçime her zaman hazır olduklarını belirten Kurtulmuş, “İnşallah 14 Mayıs’ta sandıklar açıldığında hem Cumhurbaşkanlığı seçimi hem de Cumhur İttifakı’nın açık seçik galibi ile Türkiye’nin Asrının kapıları sonuna kadar açılacaktır. Her geçen gün büyüdüğümüzü görüyoruz.” Sorunlarla karşı karşıyayız ama vatandaşlarımız tarafından sorunları rasyonel bilen ve çözmek için var gücüyle hareket eden bir parti olarak görüldük. Deprem bölgesindeki insanların yaşadıklarını unutmaları mümkün değil ama buradan millet olarak hep birlikte çıkacağız. Şehirlerimizi yeniden inşa edeceğiz” dedi.

“Türkiye’nin YERLİ ENERJİ KAYNAKLARINI SÜREKLİ ARTIRIYORUZ”

Kurtulmuş, Togg gemisi ve TCG Anadolu’nun algılara gölge düşürmemesi gerektiğini, hayat pahalılığının ve enflasyonun farkında olduklarını ve bunları çözmek için çaba sarf ettiklerini kaydetti.

Bazıları, “Doğalgaza ne gerek var, dışarıdan daha ucuza alırız” diyor. Kurtulmuş, “Doğalgaz 1 yıl süreyle vatandaşlarımızın mutfağına bedava. Türkiye’nin yerli enerji kaynaklarını istikrarlı bir şekilde artırıyoruz.” dedi.

Kurtulmuş, ekonominin hareket halinde olduğunu ve ihtiyaçlar belirlendiğinde revizyonların yapılabileceğini söyledi.

Türkiye’nin net istihdam yaratan bir ülke olduğunu ifade eden Kurtulmuş, “Pandemi sonrası 6 milyon yeni istihdam yaratan ve 250 milyar dolarlık ihracat seviyesine ulaşan bir ülke. “İyi gidiyor, enflasyon ve hayat pahalılığı anlamında çok ciddi sorunlarla karşı karşıya olduğumuzu görüyoruz. “Yaptığımız her şey %100 doğru”, bu olmayacak. Sosyal organizasyonlar bile mükemmel değildir. Partiler ve hükümetler böyle değildir.” ifadelerini kullandı.

Kurtulmuş, kur korumalı mevduatın kurun aşırı yükselmesini engelleyecek bir frenleme mekanizması olduğunu vurgulayarak, “Sonuna kadar uygulanamaz, bu bir tedbirdir, frenleme mekanizmasıdır. Beklenen etkiyi yaptı. büyük ölçüde” dedi.

“15 MAYIS SONRASI SÜREÇ TAMAMLAYICI REFORMLAR SÜRECİ OLACAK”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kurtulmuş, muhalefetin sadece sözler verdiğini vurgulayarak, AK Parti’nin sözlerinin büyük ölçüde yerine getirildiğini söyledi.

Devlet memurluğunun gerektirdiği bazı sınavların olduğunu ifade eden Kurtulmuş, “Sınav sonuçlarına göre insanları sınıflandırmak daha doğru ve adil. Genç kardeşlerimiz ‘Bana haksızlık mı?’ diye sordular. “Halkın ihtiyaç duyduğu yerde sınava girmek doğrudur. Röportaj büyük bir adaletsizlik duygusu yaratıyor. Bunu ve bu tartışmayı kaldırmak doğrudur” değerlendirmesini yaptı.

Yüzlerce önemli adım attığını söyleyen Kurtulmuş, şöyle devam etti:

“Anayasa reformları başta olmak üzere adımlar attık, statükoyu ciddi anlamda kaldırdık, vesayetçiliği çöpe attık. Keşke yapabilseydik diye konuştuğumuz konular var. Röportajın sorusu aynı. 2003-2007 AK Parti “Bundan sonra AK Parti reformist yönetimi geri aldı. O dönemde mücadelenin özü vesayete karşı verilen mücadeleydi. 15 Mayıs sonrası süreç tamamlayıcı reformlar süreci olacaktır” dedi.

“Gömleklerimizi giyiyoruz, siyasetin içindeyiz”

Kurtulmuş, bugün Türkiye’de güvenlik tehditlerinin büyük ölçüde ortadan kaldırıldığını belirterek, “Türkiye’nin teröre ve onun uluslararası patronlarına karşı mücadelesinde taviz vermeden, vatandaşlarımızı eşit ve özgür vatandaşlar olarak kabul ediyoruz. -kapsayıcı anayasa Şu anda Türkiye’de yasama, yürütme ve yargı erkleri tamamen birbirinden bağımsız hareket ediyor.”

Demokrasiyi içselleştiren bir siyasi geleneğin temsilcileri olduklarını belirten Kurtulmuş, şunları kaydetti:

“Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği bir şey var, ‘Kefenimizi giydik, siyaset oynadık’. Tarihi bir hesaplaşmaya girmek istemiyorum: 27 Mayıs, 28 Şubat, 27 Nisan’da kapağı açtığınızda anti-demokratik güçlerin kim olduğu, orduyu kimin Cumhuriyet mitinglerine çağırdığı ortaya çıkıyor, sonuç ortaya çıkıyor. Bu karara saygı duyuyoruz.”

“DÖRT TARAF DA BAŞKANIMIZ İÇİN SAMİMİ BİR ÇABA İÇİNDE”

Cumhur İttifakı’nın sorunsuz ilerlediğini anlatan Kurtulmuş, “Bunun asıl sebebi BBP Refah Partisi’ne katıldığında al-götür anlaşmalarının olmamasıydı. ‘Sensin’ gibi bir at pazarlığı kesinlikle yoktu. Cumhurbaşkanlığı seçiminde 4 parti gerçekten samimi bir çaba sarf ediyor” dedi.

Muhalefetin farazi olarak kazansa bile güçlendirilmiş bir parlamenter sistem için çaba sarf etmeyeceğini kaydeden Kurtulmuş, bugüne kadar alınan tedbirlerin niyetini gösterdiğini söyledi.

Bir yanda dolar, diğer yanda seçim güvenliği konusunda spekülasyon yapıldığını kaydeden Kurtulmuş, “Türkiye’de siyasi ve ekonomik istikrarın sağlanması için herkes elinden gelen çabayı göstermelidir. Hem Cumhurbaşkanımız hem de İttifak kazanır inşallah. Halkın iradesidir.” 14 Mayıs’ta çoğunluğu kazanmak”.

Ülkenin alım gücünü artırmaya yönelik tedbirleri hayata geçirdiklerini kaydeden Kurtulmuş, geçen yıl asgari ücrete iki kez zam yapıldığını, temmuz ayında yeniden zam gelme ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi.

“TÜRKİYE’DEN YAKLAŞIK 500 BİN SOL SURİYELİ GERİ DÖNÜYOR”

Türkiye’nin Suriyeli mülteciler konusunda büyük bir millet olduğunu ortaya koyduğunu vurgulayan Kurtulmuş, “4 milyondan fazla Suriyeliyi burada ağırladı. Bir bardak su varsa yarım bardak verdi. Yarım dilim paylaştı. Türkiye neden sınır ötesi operasyonlar yapıyor? Güvenli bölgeler haline getirerek o bölge insanlarını kendi bölgelerine göndermek için. 500 bine yakın Suriyeli Türkiye’den döndü”. açıklamalarda bulundu.

HDP’nin kapatılması için Anayasa Mahkemesi’nde açılan davaya ilişkin bir soruyu yanıtlayan Kurtulmuş, HDP’nin terörle arasına mesafe koyması gerektiğini ama bunu yapamayacağını söyledi.

Yoruma kapalı.