AK Partili Hamza Dağ’dan Kılıçdaroğlu’na Kandil, ABD ve FETÖ göndermesi

Hamza Dağ, partisinin Manisa İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında, 14 Mayıs seçiminin Türkiye’nin en önemli seçimlerinden biri olduğunu, emeklerinin meyvesini, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın büyük bir farkla seçilmesinin meyvesini verdiğini söyledi. Seçim gecesi ilk turda marjı ve birinci parti olarak kazanan AK Parti’yi, çıktığı zaman alacaklarını söyledi.

Togg yerli otomobil, bor karbür ve nadir toprak fabrikaları, Karadeniz doğalgazının milli sisteme alınması gibi projelerin hayata geçirildiğini hatırlatan Dağ, bu projelerin 14 yıl sonra 5 yıllık süre için önemli bir gösterge olduğunu vurguladı. Mayıs.

PKK terör örgütü liderlerinin seçim kampanyası sürecindeki açıklamalarına değinen Dağ, şunları kaydetti:

“Kılıçdaroğlu’nun adaylığının açıklanmasının ardından PKK terör örgütü mensuplarının ve bir siyasi partinin sürekli bir sonraki yargılamanın ‘Öcalan’a özgürlük’ olduğunu söylediğini görüyoruz. Ayrıca 7 partili koalisyonun cumhurbaşkanı adayı olduğunu da görüyoruz. Meclis oturumlarında çiftçiye, emekliye, AK Partiliye sürekli parmak sallayan Sayın Kılıçdaroğlu’nun bu açıklamalar karşısında sessiz kalmasını çok anlamlı buluyorum, o yüzden diyoruz. (Kılıçdaroğlu) “Kendisi çivi çakmamış belediye başkanları bile Kandil’e gidip sağına vurmuyor. ABD’ye gidip sağınıza Duran Kalkan’ı, Murat Karayılan’ı, Biden’ı, solunuza FETÖ’yü koysanız da bu millet size geçit vermez.” Allah’ın izniyle 14 Mayıs’ta hep birlikte göreceğiz. Milletimizin bu konuda net bir duruşu var.”

“SEÇİMİN BİTMESİ İLE FARKI AÇACAĞIZ”

Muhabirlerin seçim anketlerini sorması üzerine Hamza Dağ, AK Parti’de 4 yıl Ar-Ge Başkanlığı yaptığını hatırlatarak, şunları söyledi:

“Kamuoyuna açıklanan sandıklar, nerede olursa olsun yaşanan süreçlerdir. Sadece bu dönem için değil, hemen her dönem yapılan anketlerde AK Parti birinci. Seçim yaklaştıkça aradaki farkı açıyoruz. Başkanımız da kazanıyor.İnşallah seçimi birinci turda bitirme yolundayız.Anket şirketleri diye yayınladıklarına ve hep televizyonlarında yayınladıklarına bakarsanız masaüstü şirket bile değiller, yer altı şirketleri. Hepsini çok iyi tanıyoruz, isimlerini biliyoruz, tartışmalarımız da var, son seçimden önce yaptıkları anketleri de biliyoruz. İtibarı olmayan yerler “Defalarca deşifre ediyoruz. Bunun da finans piyasası olduğu için devam eden bir süreci var. Açık ara kazananın AK Parti ve Tayyip Erdoğan olduğunu biliyoruz.”

Yoruma kapalı.