AK Parti Sözcüsü Çelik’ten 14 Mayıs mesajı: Bir kere daha imzamızı atacağız

“Yine imzamızı atacağız”

Türkiye’nin terörle mücadeledeki çabalarına da değinen Çelik, terör örgütlerinin gözünün bağlanmasına izin vermediklerini, karada, havada, denizde her yerde terör örgütleriyle mücadele ettiklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde 20 yılda elde ettikleri kazanımları devam ettireceklerini belirten Çelik, “Bu kazanımları elimizden almak istiyorlar. Bu yetki ve imkanları almak istiyorlar. Buna izin vermeyeceğiz. Türkiye’de ilmek ilmek dokuduğumuz işlerin devam etmesi için bir kez daha imzamızı atacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hayalleri vizyona, vizyonları gerçeğe dönüştürdüğünü belirten Çelik, “Tabii ki asırlık Türkiye’de yapacaklarımız bunlardan çok daha büyük olacak. Bu çocuklar ve sizin çocuklarınız bir şekilde bizim için siyaset yapacaklar. Türkiye çok daha iyi. Onlar bu ülkenin geleceğine sahip çıkacaklar. Bu seçimler çok önemli. Bu seçimler, kazandıklarımızı, demokrasimizin kazandırdıklarını ve Cumhuriyetimizin kazandırdıklarını bu ülkenin birlik ve barışına koruma ve yükseltme tercihidir” değerlendirmesinde bulundu.

“Şehitler ölmez vatan bölünmez” sloganları atan Çelik, şunları söyledi:

“Tüm şehitlerimize Allah rahmet eylesin. Mekanları cennet olsun. Görevlerini yaptılar. Bizler bu meydanlarda özgürce buluşalım, bu demokraside özgürce oy kullanalım. Bizler onurlu yaşayalım diye canlarını feda ettiler. Bu vatanda şeref ve şeref.Onlar görevlerini yapmışlardır.Onlar bizimle cennettedir.Bu fedakarlığı yapmış olarak üzerimize büyük bir görev düşüyor.Bu vatanı, aziz vatanı,bu şanlı vatanı,bu yüce vatanı almak boynumuzun borcudur. Büyük bir fedakarlıkla korudukları millete.Bu bizim görevimizdir.Şehitlerimiz görevlerini yapmışlardır.Türkiye’yi büyütmek,Cumhuriyetimize sahip çıkmak,demokrasimizin kazanımlarına sahip çıkmak için mücadelemizi daha da güçlü bir şekilde sürdürmek zorundayız. Türkiye Cumhuriyeti’ni şan ve şerefle yöneten Cumhurbaşkanımızın yanındayız. Bu nedenle 14 Mayıs’ta onu yeniden başkan seçeceğiz.”

“BUGÜN GECELERİ GİZLEMEK İÇİN YANLIŞ RÜYALAR SATIYORLAR”

Ömer Çelik daha sonra AK Parti Yumurtalık İlçe Başkanlığı önünde vatandaşlarla bir araya geldi.

Çelik burada yaptığı konuşmada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirerek şunları söyledi:

“Geçmiş hayatında ağaç dikmek, ülkenin dikilen ağaçlarını kurutmak için imza attı. Şimdi ‘Bu ülkeye şu kadar para kazandıracağım, şu kadar para getireceğim’ diyor. Nedir o? yapıyor mu, hayal satıyor, hayır yok söylediklerinin arkasında hiçbir şey yok, kendisine verilen söz yok, politika yok, atılan adım yok. Tayyip Erdoğan’ı başbakan olarak atayarak gerekli cevabı verdiği için. ve Başkan, bugün kabusları gizlemek için sahte rüyalar satıyorlar”.

SAĞLIK OPERATÖRLERİ İLE TOPLANTI

Çelik, tüm Türkiye’nin, Adana’nın ve Yumurtalık’ın bu hayallere “Hayallerimize karnımız tok” diyerek yanıt vereceğini belirtti.

Çelik, ardından Sağlık-Sen Adana şubesinin bir restoranda düzenlediği “Sağlık Çalışanları Vefa Gecesi” programına katıldı. Parti Sözcüsü AK Çelik, Kovid-19 sürecinde büyük bir fedakarlıkla çalışan sağlık çalışanlarının Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde insanlara aynı şekilde davranılması için çalıştıklarını kaydetti.

Yoruma kapalı.