AK Parti Sözcüsü Çelik: Şimdiden tek parti zihniyetini hortlatmak için ellerinden geleni yapıyorlar

Yüreğir Belediyesi tarafından Doğankent Mahallesi’nde hayata geçirilen Çayır Mera Park Millet Bahçesi’nin açılışına AK Parti Adana Milletvekili Adayı Çelik, Türkiye’nin ilk yerli ve milli otomobili Togg ile geldi.

Çelik burada yaptığı konuşmada Togg ile birlikte ilk kez Adana sokaklarına çıktıklarını söyledi.

Yolda örgüt ve vatandaşlarla karşılaştığını belirten Çelik, “Yıllar önce Türkiye devrim arabası yapmaya çalışırken devrim arabasına tuzaklar kuruldu, engeller kaldırıldı ve Türkiye’nin kendi devrim arabasını yapması engellendi. araba, ama şimdi Cumhurbaşkanımızın dediği gibi, “Devrimci arabayı onlar yapmadı, dönemin arabasını biz yaptık. ‘. Peki, bu hayalleri vizyona, bu vizyonu gerçeğe dönüştüren iradenin adı nedir? Recep Tayyip Erdoğan’dır” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türkiye’de imalat ve hizmetlerde büyük devrimler yaptığını belirten Çelik, yaptığı en büyük devrimin zihniyet ve özgüven devrimi olduğunu söyledi.

“BİRLİĞİMİZİ, GÜCÜMÜZÜ VE GÜCÜMÜZÜ DAHA GÜÇLÜ TUTACAĞIZ”

Kendi kendilerine “Yapamazsın, başaramazsın, başaramazsın” diyenleri hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Başaracağız, başaracağız” dedi. Çelik, şöyle devam etti:

“Türkiye’nin her yeri böyle mücevherlerle süslenmişti. Biz bu zihniyet devrimlerini gerçekleştirirken ve bu zihniyet devrimlerinden sonra halkımıza çalışma ve hizmet politikasını önerirken, rakiplerimiz engellemekle meşguldü. Ne zaman bir hizmet yapmak istesek, ve ülkeye bir kazanım getir, bununla karşı karşıyayız.Şimdi sanki tüm bu kazanımları engellemek için bize karşı değillermiş gibi, bu şüpheli ve kirli siyasete bulanmış tüm geçmişleriyle önümüzde durmuyorlarmış gibi, Cumhurbaşkanımızın önünde diyorlar ki, “Şunu daha iyi yaparız, bunu daha iyi yaparız.” “Hiçbir şey yok. Onlara dikilen ağacı verirseniz kuruturlar. Bu nedenle 14 Mayıs’a giderken birlik ve beraberliğimizi, beraberliğimizi daha da güçlü tutacağız.”

Karşılarındaki adayın seçim döneminde Alevi-Sünni meselesini siyasi tartışma olarak açtığını belirten Çelik, bu ülkede Türk-Kürt, Alevi-Sünni ayrımı olmadığını, hepsinin kardeş olduğunu söyledi.

Çelik, fitne ve bölücülük getirmek isteyenlere izin vermeyeceklerini, 14 Mayıs’ta sandıklara Recep Tayyip Erdoğan’ın mührünü basacaklarını bildirdi.

Bugün memur maaş indirimlerinin açıklandığını hatırlatan Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın işçinin, memurun, işçinin, emekçinin, çiftçinin ve köylünün yanında olduğunu gösterdiğini söyledi.

“BU İNŞAATLAR BİZİM SİYASİ HAREKETİMİZE İŞE YARAMAZ”

Muhalefeti eleştiren Çelik, şunları söyledi:

“Çıkıyorlar, adaylara baskı ve dayatıyorlar. Zaten tek parti zihniyetini canlandırmak için ellerinden geleni yapıyorlar ama bilmedikleri bir şey var, korkmayan Recep Tayyip Erdoğan var. kimsenin ve o geri adım atmaz.Oyunları siyasi hareketimize yardımcı olamaz.Planları kaotiktir.Öncelikle Yüreğir, Adana halkı ve tüm Türkiye’deki vatandaşlarımız buna asla izin vermeyecektir, vermeyecektir. “

Çelik, 6’lı masanın kaç ortağı olduğunun belli olmadığını, hepsinin katılma sebebinin Cumhurbaşkanı Erdoğan muhalefeti olduğunu söyledi.

Çelik, “Tabii demokraside herkes herkese karşıdır ama o ülkeyi yönetecek bir iddia, proje, siyaset ortaya koyuyor. Bunların bir planı, programı, politikası yok.” “Biri evet deyince diğeri hayır diyor. Türkiye’ye fayda sağlayacak hiçbir şey yok. İşimizi sıkı tutacağız, zaman daralıyor, gevşemeyin, her oy değerli. akraba, kardeş, komşu getirip hepsini Recep Tayyip Erdoğan’a teslim edin AK Parti Cumhur İttifakı’na oy vermeye davet edildi.Bu kez her zamankinden daha sıkı sarılacağız.Bu kez sandığa eskisinden daha büyük bir güçle sarılacağız. hiç.” cümlesi.

Steel, herkesin oyuna sahip olmasını ve sandıkları korumasını istiyordu.

“POLİTİKAMIZ KARDEŞLİK POLİTİKAMIZDIR”

Seyhan ilçesine bağlı Tellidere ilçesinde vatandaşlara seslenen Çelik, AK Adana Parti milletvekili adayı Fatma Yurduseven’in seçim kampanyası sırasında tehdit edildiğini hatırlattı.

Çelik, “Onların siyaseti nifak siyasetidir. Bizim siyasetimiz kardeşlik siyasetidir.”

“Adana’nın her yerinde herkes bedava siyasi propagandayla işine bakıyor. Biz kimseyi tehdit mi ediyoruz? Kimsenin önünü mü kesiyoruz? Oy sandıklarımıza bıçaklı saldırılar yapılıyor, tüfekle ilçe binamıza saldırıyorlar, kardeşlerimizi tehdit ediyorlar. barış ,barış ,demokrasi ,sağduyu kardeşlikten vaz mı geçelim kardeşlik siyasetidir biz onlarla savaşmadık babalarıyla kardeşleriyle savaştık onların yerine terör örgütlerini sırtımıza bindirdik Terör örgütlerinin güvendikleri liderler Tayyip Erdoğan, hak ve menfaatlerini savunmak için dünyanın dört bir yanında ‘bir dakika’ diyerek hepsinin karşısına çıktı.

Millete hizmet yolunda kimseden korkmadıklarını, geri adım atmadıklarını söyleyen Çelik, 14 Mayıs’ta sandıkta Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti ve Cumhur İttifakı’na gereken cevabı vereceklerini söyledi.

Yoruma kapalı.