AK Parti İzmir İl Başkanı Saygılı’dan İzmir Barosu’nun ‘Onur Haftası’ programına tepki

İzmir Barosu, LGBTİ+ derneklerinin kutladığı sözde “Onur Ayı” kapsamında 17-25 Haziran tarihleri ​​arasında bir dizi etkinlik düzenleyeceğini duyurdu. Cumartesi günü düzenlenecek etkinlikler kapsamında “Onur Ayı Kahvaltısı”, 19 Haziran Pazartesi günü ise “LGBTİ+’ların Toplantı ve Gösteri Özgürlüğü Yürüyüşü: Onur Yürüyüşü Çalıştayı” adlı etkinliğin düzenleneceğinin duyurulması tepkilere yol açtı.

SAYGILI’NIN TEPKİSİ

Konuyla ilgili açıklama yapan AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı, Baro’ya tepki gösterdi. Saygılı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “İzmir Barosu’nun ‘Onur Haftası’ adı altında LGBT propagandasını meşrulaştıran olaylara verdiği destek, onların namus ve ahlak duygularının gerçek anlamda sorgulanması gerektiğini ortaya koymuştur. cinsiyetçiliği körüklediğini kabul etmek mümkün değil! Bu tacizcilerin yanında yer alan ve Türk gençliğini yozlaştırmaya yönelik bu kirli propagandaya destek veren İzmir Barosu, bir an önce geri adım atmalı ve “namus” dedikleri bu iftiraya son vermelidir. açıklamasına yol açtı.

VALİ KÖŞGER: ‘İZİN VERMEYECEĞİZ’

Öte yandan İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Valilik makamımızın yetkisi dahilinde, toplumun yasalarına ve değerlerine aykırı hiçbir toplantı, gösteri ve yürüyüşe izin verilmeyecektir. Yetkileri dahilinde kanuna aykırı davrananlara karşı her türlü müdahaleyi yapacaklarını kamuoyuna saygıyla duyururuz” dedi.

Yoruma kapalı.