Afet illerinin her birinden bir çocuğun bakımını üstlenecek: Bahçeli ,11 çocuğa manevi baba olacak

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, deprem bölgesinde yaraların sarılması için televizyonların ortak yayınında toplanan bağışlarda emeği geçenlere teşekkür etti. Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada depremzede 11 çocuğa sahip çıkacağını söyleyen Bahçeli, şu ifadeleri kullandı:
Milletimiz cömertliğini, çelebi ruhunu, iyilik sever, merhametli ve üstün vakarını samimiyet ve inançla göstermektedir. 10 ilimizi vuran ikiz depremin ardından 283.000’den fazla aile, afetzedelerimizi yalnız başına ağırlamak için öne çıktı. Bu asil davranış, takdir edilmesi ve tebrik edilmesi gereken bir insani özelliktir ve zevklidir.

Kurucusu olduğum Devlet Bahçeli Vakfı olarak “büyük felaketin mucize çocukları”na sahip çıkmak, toplumla bütünleşmelerini sağlamak, gözyaşlarını kurutmak, acılarını dindirmek ve sağlıklı büyümelerini sağlamak için de sorumluluk taşıyoruz. Buna göre, afet bölgesi ilan edilen illerimizin her birinden, varsa ailelerinin izni veya yetkili devletin onayı ile 0-5 yaş arası bir çocuğun insani sorumluluğunu özveriyle üstlenmeye hazır olduğumuzu beyan ederim. kurumlar. Bu yaş grubundaki yavrularımızın beslenme ve eğitim gibi temel ihtiyaçlarını karşılamanın yanı sıra iş ve yuva bulana kadar maddi manevi destek olmaya kararlıyız. Depremin vurduğu bir şehrimizden bir çocuğumuz, önce Allah’a sonra da vakfımıza emanettir. Çocuklarımız gelecek. Gelecek riske atılamaz. Yetimlerimiz, kimsesizlerimiz, kimsesiz çocuklarımızın bir kısmı asla yarınsız ve çaresiz değildir. Yetimlerin umudu olmak, barışmak, aşı olmak, sıcacık kucakları olmak bizim manevi görevimiz. Bu görevi yerine getirme günü bugündür.

Yoruma kapalı.