Afet bölgesinin kadın kahramanları SABAH’a konuştu! Kadınlar varsa umut var

YARDIM GETİRMESİ İÇİN RÖMORKUNLA 2,5 GÜN SÜRDÜ

Gurbetçi Gülfem Zengin, deprem haberini alır almaz Fransa’dan yardım toplayarak tırına binip tek başına yola çıktı. 24 yaşındaki Zengin, 2,5 günde bölgeye sevk edildi. Zengin:

“Normalde bu kadar uzun bir yolculuğa tek başıma çıkmaya çok korkarım. Ama öyle bir cesaretim vardı ki. Çünkü ülkemde insanların halini görmeye dayanamıyordum, bir şeyler yapmak istiyordum. Fırsatım olsa , bir daha ihtiyaç olsa yine seve seve o yola girerim. Fransa’dayım.” Burada insanlar ne yapar diye düşünmeden edemedim. Oturmaktan, yemek yemekten, konuşmaktan, nefes almaktan, her şeyden utanıyordum. Ülkem için 4.000 kilometre dünyayı tırla dolaşırım” dedi.

KAHRAMAN DİCLE DEPREMDEKİ YARALARA FAYDALANIR

Yine depremzede olan Kızılay gönüllüsü Dicle Atılmış, depremde 28 yakınını kaybetmesine rağmen yerde ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya devam ediyor.

Atılan: “Depremzedelere bir tas sıcak çorba vererek içimdeki boşluğu dolduruyorum. Ailemin iyi olduğundan emin olunca o an bir şeyler yapmam gerektiğini hissettim ve Kızılay’a verilen görevle hemen depremzedelerin yanına koştum. Belki Adıyaman’a gidip kuzenlerimi enkazdan çıkaramadım ama burada bir çocuğa battaniye verdim. Onu doğurdum, yaşlı bir adamı besledim.”

Yoruma kapalı.