Adıyamanlı depremzede hamile kadın, ‘Asiye’ ismini verdiği bebeğini Muş’ta kucağına aldı

Kahramanmaraş’ta “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen ve 11 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Muş Valiliği koordinasyonunda ailesiyle birlikte kente gelen Semra Toktaş, dün sezaryenle doğum yaptı. özel bir hastane

Eşi Akif, Elif ve Yusuf ile iki çocuğuyla birlikte Muş’a gelen Semra Toptaş, depremzede 3. sezaryenle dünyaya getirdiği 4.5 kiloluk Asya adını verdikleri bebeğini kucağına almanın mutluluğunu yaşadı. kontrollerinden haftalar sonra.

Semra Toptaş, oğlunu sağlıklı bir şekilde kucağına aldığı için çok mutlu olduğunu belirterek, “Çok şükür atlattık. O da bebeğimin sağlıklı doğduğunu söyledi.

Muş’a Adıyaman’ın Çelikhan İlçesi’nden geldiklerini anlatan Toptaş, gece depremden etkilendiklerini anlatarak, “Adıyaman’ın Çelikhan İlçesi’nden Muş’a geldik. 6 Şubat’ta evimizde meydana gelen depremden etkilendik. Hemen müdahale ettik. eşim ve çocuklarımla depremden kaçtı evimiz ağır hasar gördü depremden sonra 4 gün arabada kaldık deprem olduğunda hamileydim sonra Muş’a geldik burada hastalandım ve onlar özel bir hastaneye gelip hemen acil sezaryenle bebeği aldı.Bebeğimiz 4.5 kilo doğdu.Çok şükür bebeğim sağlıklı doğdu.Diğer çocuklarım ailem hepimiz iyiyiz çok şükür A Doğum yaptığım hastanede doktorlar bebeğimin adını “Asya” bırakmışlar burada her şeyle ilgileniyorlar Allah hepsinden razı olsun Allah izin vermesin Bir daha kimseye böyle bir acı çekmesini söyleme.”

Danişment Gazi Yurt Müdürü Hasan Yarçin, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak depremzedeler için yurtlar açtıklarını söyledi. Bu dönemde bölgeden aileleri misafir etmeye başladıklarını belirten yurt müdürü Yarçin, depremde evi hasar gören ailemizden birinin doğuma yakınken deprem olduğunu ve Muş’a geldiğini söyledi. Anne Muş’u dünyaya getirdi. Hastaneden taburcu olduktan sonra anne ve bebeğini yurdumuza alarak tüm ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Devletimiz depremzedelerin aileleri için tüm imkanlarını seferber etmiştir. Bakanlığımız olsun, Valiliğimiz olsun tüm kamu kurumlarıyla burada depremzede ailelerine yardımcı olmaya çalışıyoruz” dedi.

Yoruma kapalı.