ABD’de kar fırtınası: 3 ölü

(*3*)

ABD’de süregelen kar fırtınası ülkenin doğusunun tamamında, batısının ise iç kesimlerinde yoğun kar yağışı, şiddetli rüzgar ve dondurucu soğuklarla etkili oluyor. ABD Ulusal Meteoroloji Servisi son aşama tehlikeli bir kar fırtınasının ülkedeki 200 milyondan fazla kişiyi, ülke nüfusunun yüzde 60’ını etkilediğini açıklayarak vatandaşlara tedbir almaları çağrısında bulunmuş oldu. Sıkıntılı hava şartları sebebiyle ülkenin birçok bölgesinde ulaşım neredeyse olanaksız hale gelirken, Noel kutlamalarından 1 gün ilkin 4 bin 500’den fazla uçuşun iptal edilmiş olduğu ya da ertelendiği ifade edildi.

Şiddetli fırtına şartları sebebiyle ülkede 3 kişinin yaşamını kaybetmiş olduğu bildirildi. Kentucky eyaletinde fırtına sebebiyle meydana gelen trafik kazasında 2 şahıs ölürken, 1 kişinin ise yetersiz barınma şartlarından dolayı yaşamını kaybetmiş olduğu açıklandı.

Yaşanmış olan kış fırtınasının sertliğini artırarak “Bomba Siklonu’na” dönüşeceği ve Kategori 2 fırtına seviyesiyle eşdeğer olacağı bildirilirken, önümüzdeki pazar gününe kadar tesirini sürdüreceği belirtiliyor.

Yoruma kapalı.