85 milyonun tamamına aşkla hizmet edeceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçimlerin ardından oluşturduğu yeni kabine üyeleriyle yapacağı ilk görüşme öncesinde Anıtkabir’i ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve kabine üyeleri, Aslanlı Yolu’ndan geçerek Atatürk’ün mozolesine gitti. Erdoğan’ın mozoleye kırmızı beyaz karanfilli ay yıldız motifli çelenk koymasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı söylendi. Daha sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindekiler Anıtkabir’in merdivenlerinde fotoğraf çektirerek Misak-ı Milli Kulesi’ne geçti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anıtkabir’in özel defterine şunları yazdı: Aziz Atatürk, Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ikinci döneminde yeni kabine üyelerimizle karşınızdayız. Bugün kabinemizin ilk toplantısını yaparak Türk yüzyılını inşa etme hedefiyle hızla yola çıktık. Türkiye Cumhurbaşkanı olarak kabinemizle birlikte tüm Türkiye’ye ve 85 milyon insana sevgiyle hizmet edeceğiz.

Bize emanet ettiğiniz Cumhuriyetimizin 100. yılına ulaşmanın heyecan ve gururunu yaşadığımız bu yılı inşallah büyüme dönemimizin başlangıç ​​noktası yapacağız. Rabbim bizleri milletimize karşı mahçup etmesin. Ruhun şad olsun. Erdoğan daha sonra kabine toplantısı için Külliye’ye gitti. Erdoğan başkanlığındaki kabine toplantısı saat 15.10’da başladı. ANKARA

Yoruma kapalı.