6’lı masada soğuk rüzgarlar esiyor! Davutoğlu’ndan sonra Babacan da resti çekti

6’lı masanın 10’uncu toplantısından sonra ortaya çıkan ‘yetki krizi’, ittifakı dağılmanın eşiğine getirdi. Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun, kapısını araladığı yetki krizi tartışmaları her geçen gün büyüyor. Davutoğlu’nun masayı terk etme tehdidi sonrası DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan da 6’lı masayı terk etme resti çekti.

KRİZ GÜN GEÇTİKÇE BÜYÜYOR

6’lı masanın ortaklarından Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun, ihtimaller içinde bir seçim zaferlerinde Cumhurbaşkanının sözlerini dinlemediği takdirde, “Söylediği anda kriz çıkar. Oldukça açık söyleyeyim. Ve o cumhurbaşkanı meclis desteğini kaybeder. Ülke tekrardan seçime gitme zorunda kalır.” sözlerinin başlatmış olduğu münakaşa her geçen gün başka bir boyuta evriliyor.

Muhalif medyanın oy oranları üstünden kendisini eleştirmesi sonrası, “Bu oldukça bilmişler şunun oy oranı bu desin örnek olarak biz çıkalım masadan. Mutluluk Partisi’nin oy oranına bakılsın, Demokrat Parti’ni oy oranına bakılsın, bir ayrılalım. Seçim mi kazanacaksınız?” tehdidini savurmuştu.

“HER PARTİ KENDİ YOLUNA”

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan da, oy oranları üstünden kendilerine yüklenilmesi sonrası benzer bir tepki geldi. Katılmış olduğu bir canlı gösterim programında 6’lı masaya rest çeken Babacan, “Seçimlerden ilkin hiçbir partinin seçimde yüzde kaç alacağını önden hesap ederek bir emek verme olmaz. Öyleki bir çalışmayla seçime gidilmez. Eğer öyleki bir çalışmayla seçime gidilirse o süre her parti kendi yoluna” dedi.

Yoruma kapalı.