6’lı koalisyon dağıldı! İYİ Partili Akşener’in ‘B planı’ var mı?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in 6’lı koalisyonun cumhurbaşkanı adayı belirleme sürecine ilişkin açıklamalarının ardından CHP’li 5 Büyükşehir Belediye Başkanı Ankara’da olağanüstü toplantı yaptı.

İY Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu cumhurbaşkanı adayı olarak çağırmasının ardından 5 CHP Büyükşehir Belediye Başkanı Ankara Gölbaşı Mogan Gölü Belediyesi tesislerinde bir araya geldi. .

Mansur Yavaş’ın ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer katıldı.

6 koalisyon dağıldı! Meral Akşener “yeni ittifak” mı kuracak? | video


KILIÇDAROĞLU’DA YAVAŞ VE İMAMOĞLU’DAN DESTEK

Görüşmede Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Twitter hesaplarından açıklama yaparak Kojenerasyon Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na desteklerini dile getirdiler.

Yavaş yaptığı açıklamada, “Bugüne kadar yaptığımız açıklamalarda Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun iradesine aykırı hareket etmeyeceğimizi belirttik. Aynı çizgideyiz. Temennimiz, Millet ittifakının galip gelmesidir.” tüm paydaşları ile yoluna devam etmektedir.”

İmamoğlu, “Millet İttifakı, insanımızın içinden geçtiği zor dönemde ağır bir sorumluluk üstlenerek, devleti etkin ve demokratik, toplumu barışçıl ve zengin kılma iradesiyle kurulmuş siyasi bir birliktir. İnanıyorum ki başaracaklardır.” Milletimize aciz, ümitsiz ve yalnız olmadığını gösterin. CHP ve Millet İttifakının evladı eksilmeden, milletimizin arzu ettiği birlik içinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak.

CHP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLARI BUGÜN ANKARA’DA BULUŞACAK

CHP Büyükşehir Belediye Başkanları bugün Ankara’da bir araya gelecek.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Altı Tablo cumhurbaşkanı adaylığı sürecine ilişkin açıklamalarının ardından CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanları Ankara’ya hareket etti ve bir kısmı gece saatlerinde bir araya geldi.

Belediye başkanlarının Cumartesi günü Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın ev sahipliğinde bir toplantı yapacağı öğrenildi.

OLAĞANÜSTÜ TOPLANTI CHP MYK

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in 6’lı cumhurbaşkanı aday belirleme sürecine ilişkin açıklamalarının ardından olağanüstü toplantı yapan CHP MYK’nın bugün yeniden toplanacağı bildirildi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında saat 13.00’te başlayacak MYK, Akşener’in açıklamalarının ardından durum değerlendirmesi yapılacak.

MASADA KALAN 5 LİDER BUGÜN BULUŞUYOR

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in partisinin adaylıktan vergi almak zorunda kaldığını söyleyen açıklamalarının ardından Millet İttifakı’nda kalan 5 siyasi parti bugün saat 17.00’de Saadet Partisi’nde bir araya gelecek. Bu toplantı öncesinde CHP Merkez Yürütme Kurulu’nun (MYK) da saat 13.00’te olağanüstü toplanacağı bildirildi.

İYİ Parti lideri Meral Akşener’in cumhurbaşkanı adaylığı açıklamalarının ardından gözler 6’lı koalisyondaki diğer siyasi partilere çevrildi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Saadet Partisi, Demokrat Parti, DEVA Partisi ve Gelecek Partisi bugün saat 17.00’de Saadet Partisi’nde buluşacaklarını açıkladı.

DP BAŞKANLIK KURULU OLAĞANÜSTÜ TOPLANTISI

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in açıklamalarının ardından Demokrat Parti (DP) Başkanlık Divanı olağanüstü toplandı. Edinilen bilgiye göre, Akşener’in 6’lı masanın cumhurbaşkanı adayını belirleme sürecine ilişkin açıklamasının ardından DP Başkanlık Divanı, Cumhurbaşkanı Gültekin Uysal başkanlığında olağanüstü toplandı. Durum değerlendirmesinin yapıldığı toplantı parti genel merkezinde devam ediyor.

PARTİ BAŞKANLIK MECLİSİ’NİN GELECEK TOPLANTISI

Geleceğin Partisi Başkanlık Divanı, 6’lı masaya ilişkin son gelişmeleri değerlendirmek üzere bugün saat 11.00’de toplanacak. Partiden yapılan açıklamada, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in bugün öğle saatlerinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlığı adaylığına destek vermeyeceğini açıkladığı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Metro’yu telefonla aradığı hatırlatıldı. İstasyon.

Açıklamada, Gelecek Partisi Başkanlık Kurulu’nun son gelişmeler doğrultusunda Millet İttifakı başkan adayını görüşmek üzere bugün saat 11.00’de parti genel merkezinde toplanacağı bildirildi.

MUTLU BİR TATİLİN YENİ YOL HARİTASI NE OLACAK? MERAL AKŞENER YENİ BİR KOALİSYON ARAYACAK MI?

Öte yandan bugün İYİ Parti cephesinde mitingler olacak. Belediye başkanları Meral Akşener’e katılarak son süreci değerlendirecek. Kulislerde konuşulan bir diğer ifade ise; Hem İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hem de Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Akşener ile görüşüyor…

Meral Akşener koalisyonu neden bozdu? İYİ Parti kimlerle devam edecek? | video

İmamoğlu ve Yavaş’ın Akşener ile birlikte olması beklenmiyor. Bu bağlamda acaba 6’lı koalisyonun yeniden kurulmasına aracılık edebilirler mi? olarak kabul edilir

SON DAKİKA: 6 kişilik koalisyon masası dağıldı! Sabah gazetesi yazarı Melih Altınok yazdı: Muhalefet seçmenini yine kandırdılar…

Oyuncu Nihal Yalçın’dan 6 parçalık yayın: Anneni de al git!

CHP Milletvekili Orhan Sarıbal’dan Akşener’e olay gönderme – şerefsiz cahil orospu yalanı

Akşener 6’lı koalisyonu feshetti! İYİ Parti’den istifalar başladı

Son dakika! Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş, Akşener’i reddetti: Kılıçdaroğlu’nu seçtiler

İYİ Parti’den CHP’ye salvo! “Meral Akşener şimdi suçlu mu?”

Son dakika: Altıncı koalisyon nasıl dağıldı? İşte tablonun saat saat dağılımı…

AK Partililerden 6’lı koalisyonun dağılmasına ilişkin açıklama: Hep birlikte tarih oluyorlar

SON DAKİKA: Meral Akşener 6’lı masayı dağıttı: Eğilmeyeceğiz…

Yoruma kapalı.