6 işçi hayatını kaybetmişti… Faciaya ilişkin yeni görüntüler ortaya çıktı

Vaka, geçtiğimiz cumartesi günü saat 17.30 sıralarında Yeşilova Mahallesi Kamil Tunca Bulvarı yanında bulunan Bornova Otel’in inşaatında meydana geldi. Kaza, inşaattaki vinçte yükseltme emek harcamaları esnasında vincin bir kısmının kopması sonucu yaşandı. İnşaatın 21. katında bulunan vincin kabini ve bir kısmı büyük bir gürültüyle aşağı düşerken, vakası görenlerin suç duyurusu üstüne bölgeye oldukça sayıda polis, itfaiye ve sıhhat ekibi sevk edildi. Polis ekipleri çevrede güvenlik önlemleri alırken, yaralanan vatandaşlara sıhhat ekipleri müdahale etti. Meydana gelen kazada 6 işçi hayatını kaybederken, 2 işçi de yaralandı.

Feci kaza anı bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde bir kişinin yukarıdan hızla asfalta düşmüş olduğu ve peşinden vincin kopan parçalarının da işçi yatakhanesi olarak kullanılan konteynerin üstüne düşmüş olduğu, o esnada kaldırımda yürüyen 2 kişinin koşarak kaçtıkları ve cadde üstünde seyir halinde olan bir aracın da geri manevra yapmış olduğu anlamış olur yer aldı.İşte o görüntüler;

İŞÇİLERİN SOSYAL MEDYA GÖRÜNTÜLERİ DE ORTAYA ÇIKTI(*6*)

Ek olarak kule vinçte çalışan işçilerin daha ilkin cep telefonu ile çekerek toplumsal medyaya yükledikleri bir video ortaya çıktı. Öte taraftan hayatını kaybeden 6 şahıs toprağa verilirken, vakayla ilgili inşaat şirketi sahibi Emrullah Yolçi, şantiye şefi Mimar Muhammet Fatih Yolçi, İşçi Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Fikret Kamil Aydın ve vinç şirketi sahibi İrfan Kasırga tutuklanmıştı.

Yoruma kapalı.