3 ülkenin konsolosluk kapatması hakkında son dakika Bir bildiğiniz varsa neden haber vermediniz?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, üç ülkenin konsolosluklarını güvenlik gerekçesi ile bir günlüğüne kapatmasına ilişkin açıklama yaptı. Bunun bir psikolojik savaş girişimi olduğunu vurgulayan Soylu, “Madem bu kadar çok şey biliyordun, neden İstiklal saldırısı hakkında haber yapmadın?” kiliseler.

KONSOLOSLUK BİR OLARAK KAPATILDI

İstanbul’daki Almanya Başkonsolosluğu bugün güvenlik nedeniyle halka kapalı olacağını duyurdu. İstanbul’daki Almanya başkonsolosluğu önünde zırhlı bir polis aracı önlem olarak görüldü. Kapının üzerinde “Konsolosluk bugün kapalıdır. Tüm randevular iptal edilmiştir. Son gelişmeleri sitemizden bulabilirsiniz.”

Konsolosluğun internet sitesinde yer alan açıklamada, “İstanbul’daki Hollanda başkonsolosluğu çevresinde olası protestolar ve Batılı hedeflere yönelik artan tehdit nedeniyle, İstanbul’daki Hollanda başkonsolosluğu 30 Ocak 2023 itibarıyla geçici olarak ziyarete kapatılmıştır.”

İngiltere Başkonsolosluğu da bugün kapalı olduğunu duyurdu.

“60 MİLYON TURİST HEDEFİ BİZ OLDUK, BU PSİKOLOJİK SAVAŞI ONLAR BAŞLATTI”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “DEAŞ’ta 3-4 gün 60 milyon turist hedefi koyduğumuz bir günde Türkiye’de yeni bir psikolojik savaş başlatma eşiğini belirlediler” dedi.

Soylu şöyle devam etti:

DEAŞ’IN SAHİBİ DEĞİL MİSİNİZ?

DEAŞ’ın sahibi kim? Size binlerce Avrupalı ​​DEAŞ’lı gönderdik, siz ne yaptınız o DEAŞ’lıları?

BİR ÜLKEYE ZEKA SATAN İSMİ TESPİT ETTİK

Bir istihbarat görevlisi Türkiye’de bazı kişilere iş teklif etti ve Türkiye de aynı yolu izledi. Bu istihbarat subayı istihbaratını bir ülkeye pazarlıyor. Türkiye Cumhuriyeti o istihbaratçının kim olduğunu biliyor.

Siyasi kazanç için bu ülkeyi ticarileştirenler her zaman zararda olmuştur. Çünkü bu millet ileri görüşlü bir millettir.

İSTİKLAL SALDIRISINI NEDEN DUYURMADINIZ?

İstiklal saldırısında mahcup olduğunuzu biliyoruz. Madem bu kadar biliyordun, neden İstiklal’in saldırısından haber vermedin?

Yoruma kapalı.